کامیون‌های برقی ولوو دیگر بی‌صدا نیستند، آرامش فدای امنیت

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

با توجه به اینکه به زودی مقررات صوتی اتحادیه اروپا برای خودروهای برقی اجرا می‌شود، ولوو یک سیستم هشداردهنده صوتی برای کامیون‌های برقی خود معرفی کرده که شامل ۴ صدای مختلف است.

از اول ژوئیه سال ۲۰۲۱، تمام خودروهای برقی جدید در اتحادیه اروپا باید هنگام رفت و آمد با سرعت کمتر از ۲۰ کیلومتر در ساعت صداهای خاصی بدهند، تا حضور خودشان را به عابران و دوچرخه سواران اعلام کنند. افزایش میزان صدا با سرعت خودرو رابطه مستقیم دارد، بنابراین این خودروها با سرعت ۲۰ کیلومتر در ساعت باید حداقل ۵۶ دسی‌بل صدا تولید کنند.

ولوو ۴ صدای مختلف برای حرکت رو به جلو، افزایش سرعت، دنده عقب رفتن و در جا کار کردن طراحی کرده است. این صداها خیلی خاص نیستند، اما مزاحمتی ایجاد نمی‌کنند. شاید بهتر بود ولوو صداهای خاص‌تری را برای این عملیات‌ها طراحی کند، اما این برند خواسته صداهایی را انتخاب کند که مطابق با مقررات باشند و سرنشینان را اذیت نکنند.

به گفته ولوو، این صداها به اندازه کافی بلند هستند تا هدف هشداردهنده بودن خودشان را برآورده کنند، اما نمی‌توانند از دیوار عبور کنند. شدت آن‌ها بر اساس سرعت تغییر می‌کند. به این ترتیب، ایمنی عابران و دوچرخه‌سواران حفظ می‌شود و در عین حال، این کامیون‌های برقی هنوز به قدری ساکت هستند که حین تحویل بار مخصوصاً در شب دیگران را اذیت نکنند.

کامیون‌های برقی ولوو به قدری ساکت بودند که حالا این برند مجبور شده صداهایی برای آن‌ها تولید کند. البته بیصدا بودن کامیون‌های برقی مزایا و معایب خاص خودش را دارد.

این برند امیدوار است با این سیستم هشدار جدید، کامیون‌های دوستدار محیط زیست خود را ایمن‌تر از گذشته کند. اما در حالی که تصادف نکردن کامیون‌های برقی عالی به نظر می‌رسد، اما این موضوع فقط به ولوو بستگی ندارد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران