بولیوی به صادرکننده خودروهای برقی تبدیل می‌شود، چهره نامتعارف با 3 سرنشین ظرفیت

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

در منطقه Cochabamba واقع در بولیوی، خودروسازی کوچک به تازگی فعالیت خود را در زمینه تولید خودروهای الکتریکی آغاز کرده است. این شرکت به تازگی یک خودرو الکتریکی کوچک و ارزان‌قیمت را معرفی کرده که کاملا مناسب استفاده در بازار کشورهای کمتر توسعه یافته آمریکای جنوبی خواهد بود.

خودروهای برقی تولید شده در بولیوی که کوانتوم نام دارند، از سپتامبر 2019 وارد بازار این کشور شده‌اند. ظرفیت هرکدام از آن‌ها سه نفر است و 70 درصد قطعات خودروها در بولیوی به تولید می‌رسد. مشکل اصلی خودروهای برقی تولید شده در بولیوی، تهدید واردات خودروهای برقی و ارزان‌قیمت چینی است که این صنعت را تهدید می‌کند.

خودروهای برقی کوانتوم در ابتدا قادر به تردد در سطح کشور بولیوی نبودند، چرا که دولت تنها به خودروهای الکتریکی وارداتی اجازه تردد در سطح کشور را اعطا کرده بود. پس از دریافت مجوز تردد، همچنان مشتریان بولیویایی در خریدن یا نخریدن این خودرو کوچک و ساده مردد بودند. با این حال توانایی‌های ویژه محصولات کوانتوم برای استفاده در مسیرهای درون‌شهری، احترام مشتریان را برانگیخت.

با این حال اکنون بولیوی به مشکلات خود فائق آمده و صادرات خودرو برقی به ونزوئلا و شیلی را آغاز کرده است. گران‌ترین مدل ارائه شده توسط کوانتوم، 6200 دلار قیمت دارد. شرکت سازنده برای ترغیب مشتریان به خرید تیپ‌های گران‌تر، تفاوت‌هایی را در سطح امکانات و راحتی خودروها ایجاد کرده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران