کشف یک بطری حامل پیام در روند بازسازی کارخانه فورد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

این روزها ایستگاه مرکزی دیترویت میشیگان به شدت توسط تیم‌های ساختمانی در حال بازسازی است تا به مرکز فناوری فورد تبدیل شود. این ساختمان قدیمی که بنای آن در سال 1913 به اتمام رسید، گنجینه‌ای غنی از آثار تاریخی است.

آخرین شی تاریخی کشف شده در این ساختمان، مربوط به بطری حامل پیامی است که قدمت آن به دوره پیش از ممنوعیت مصرف مشروبات الکلی در آمریکا باز‌می‌گردد. گروه بازسازی در تلاش‌اند تا پیام نوشته شده در این بطری را بخوانند.

این بطری اوایل ماه می میلادی توسط دو کارگر به نام‌های لوکاس نیلسن و لئو کیمبل کشف شده است. کشف این بطری بر اثر کنجکاوی دو کارگر در گچ‌کاری اتاق چای ایستگاه بوده است. مطابق مشاهدات، این پیام توسط یک کارگر ساختمانی نوشته شده است.

این زوج کارگر تاکنون بطری‌های زیادی را در قسمت‌های مختلف ساختمان پیدا کرده‌اند اما هرگز پیامی درون آن‌ها نبوده است. علاوه بر بطری‌ها، مواردی همچون بشقاب چینی، کفش کودک، کفش زنانه، صندوق اتوماتیک و دفتر پرداخت تاکنون در این ساختمان کشف شده‌اند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران