ایلان ماسک: کمبود تراشه در خودروسازی مثل کمبود دستمال توالت است!

کمبود تراشه در سال 2021 میلادی تبدیل به یک معضل بزرگ برای شرکت های خودروساز جهانی شده است و همین موضوع باعث شده تا ایلان ماسک، بنیانگذار و مدیرعامل کمپانی خودروسازی تسلا هم به این موضوع واکنش نشان داده و آن را با مشکلات سال 2020 میلادی مقایسه کند.

کمبود تراشه های با اهمیت زیاد در صنعت خودروسازی باعث بوجود آمدن مشکلات زیادی برای شرکت های خودروسازی شده است و این موضوع باعث شده تا تولید خودرو در برخی کارخانه ها محدود و یا حتی متوقف شود. حال ایلان ماسک در حساب کاربری توئیتر خود به کمبود تراشه ها واکنش نشان داده و آن را با مشکلات تهیه دستمال توالت در سال 2020 میلادی مقایسه کرده است که با شیوع موج اول ویروس کرونا در اروپا و آمریکا شاهد آن بودیم.

با شیوع موج جدید ویروس کرونا و در ادامه وحشتی که در بین شرکت های خودروسازی برای تامین قطعات آنان بوجود آمده است، باعث شده تا برخی شرکت ها سفارشات بیشتر از ظرفیت تولید خود داشته باشد و این موضوع باعث شده تا دیگر شرکت های خودروسازی در تامین قطعات مورد نیاز خود با مشکلاتی مواجه شوند.

ایلان ماسک در این خصوص اضافه کرد:

بزرگ ترین چالش ما زنجیره تامین، بویژه تراشه های میکروکنترلر است و من هرگز چیزی شبیه به آن در صنعت خودرو ندیده ایم. ترس از کم شدن کاغذ باعث سفارش بیش از حد برخی مشاغل شد و حالا ترس از تامین تراشه در بین خودروسازان، باعث شده تا مشکلاتی در این زمینه ایجاد شود. بدیهی است که این مشکل طولانی مدت نیست.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران