شرکت BYD اتوبوس برقی مدرسه برای آمریکای شمالی معرفی کرد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

شرکت بی وای دی در حال ورود به بازار اتوبوس مدرسه برقی در آمریکای شمالی است. این مدل با طول‌های ۱۰.۷ تا ۱۲.۱ متر در دسترس است و گنجایش ۸۴ دانش‌آموز را دارد.

این اتوبوس مدرسه برقی به نام "Type D" دارای دو موتور برقی و یک باتری فسفات آهن لیتیوم است و گفته می‌شود که با هر بار شارژ کامل می‌تواند ۲۴۹ کیلومتر مسافت را طی کند.

اتوبوس مدرسه برقی Type D دارای قابلیت شارژ دو طرفه است. این به اتوبوس‌های مدرسه اجازه می‌دهد تا در شب که مصرف برق کمتر است به آرامی شارژ شوند. BYD می‌گوید که در طول ساعات مدرسه، این اتوبوس می‌تواند انرژی خودش را در اختیار کلاس درس قرار دهد.

به طور کلی انتظار می‌رود که هزینه سوخت نسبت به اتوبوس‌های دیزلی تا ۶۰ درصد کاهش یابد. BYD گفته که انتظار دارد هزینه‌های تعمیر و نگهداری به دلیل قطعات متحرک کمتر و لرزش کمتر اتوبوس تا ۶۰ درصد کاهش پیدا کند.

برای اینکه این اتوبوس مدرسه تا جای ممکن ایمن باشد، این شرکت چینی سیستم کنترل پایداری الکترونیکی، سیستم نظارتی ۳۶۰ درجه برای عابران و دوچرخه سواران در مجاورت خودرو، سیستم جلوگیری از برخورد و ... را روی آن نصب کرده است. علاوه بر این، گفته می‌شود سیستمی در این اتوبوس وجود دارد که خودروهای در حال نزدیک شدن را تشخیص می‌دهد و به دانش‌آموزانی که در حال خروج از اتوبوس هستند اعلام می‌کند که می‌توانند از خیابان عبور کنند یا خیر.

این اتوبوس‌ها احتمالاً در کارخانه مونتاژ کانادایی BYD که این شرکت در سال ۲۰۱۹ در نیومارکت تأسیس کرد، ساخته خواهند شد. بی وای دی این کارخانه را برای عرضه محصولات به تمام بازار آمریکای شمالی ایجاد کرده است.

این شرکت در زمانی تصمیم گرفته وارد بازار اتوبوس‌های مدرسه شود که دولت ایالات‌متحده، اولویت خود را برقی کردن اتوبوس‌های مدرسه اعلام کرده است. ایالت کبک کانادا نیز اخیراً متعهد شده‌ است که تا سال ۲۰۳۰ اکثر اتوبوس‌های مدارسش برقی باشند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران