خودروی جنگی جدید ارتش استرالیا تحویل داده شد، باکسر 8x8

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

یکی از جدیدترین خودروهای نظامی دنیا رین‌متال باکسر Rheinmetall Boxer است، یک خودروی زره‌پوش جنگی 8x8 که به سرعت توسط نیروهای نظامی جهان مورد استفاده قرار گرفته است.

این هیولای ساخت آلمان در ۲۰ پیکربندی توسط چهار کشور ناتو، یعنی آلمان، هلند، لیتوانی و بریتانیا به کار گرفته شده است. استرالیا بخشی از این سازمان نظامی نیست، اما شریک نزدیک آن‌هاست، بنابراین چند نسخه از این خودرو در اختیار این کشور قرار گرفته است.

هفته گذشته، به لطف ویدیویی که توسط وزارت دفاع این کشور منتشر شد، برخی از این خودروها را در منطقه آموزشی خلیج شول‌واتر در کویینزلند مرکزی دیدیم. باکسرها توسط تیپ جنگی هفتم ارتش در آنجا مستقر شده بودند. این اولین باری بود که این خودروها در جنگ شبیه‌سازی شده به کار گرفته شدند و به نظر می‌رسد که همه از نتیجه این کار راضی بوده‌اند.

شرکت رین‌متال سازنده خودروهای جنگی، ۲۵ باکسر را به ارتش استرالیا تحویل داده است. تا پایان قرارداد آن‌ها، ارتش این کشور مجموعاً ۲۱۱ دستگاه باکسر با چندین پیکربندی خواهد داشت و نیمی از آن‌ها خودروهای اکتشافی جنگی هستند. این خودروهای جنگی قرار است جایگزین خودروهای زرهی سبک استرالیایی شوند.

باکسر که حدوداً از ده سال پیش عرضه شده است، اغلب یک وسیله نقلیه بوده اما می‌تواند یک خودروی جنگی نیز باشد. یک نسخه با تیربار ۳۰ میلیمتری و سخت‌افزار مورد نیاز برای شناسایی و ردیابی تهدیدها و سلاح‌هایی مانند موشک‌های ضد-تانک هم به استرالیا تحویل داده می‌شود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران