اولین کامیون میتسوبیشی فوسو با سیستم رانندگی خودکار در ژاپن عرضه شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

نخستین کامیون از برند میتسوبیشی فوسو با سیستم‌های دستیار راننده سطح اول و دوم در ژاپن عرضه شد. این کامیون که فوسو Super Great نام دارد، به سیستم‌هایی همچون ترمز اضطراری خودکار نظارت فرمان مجهز است. بخش تولید خودروهای سنگین برند میتسوبیشی که فوسو نام دارد، قسمتی از گروه مرسدس بنز محسوب می‌شود.

سیستم نظارت فرمان در بازه‌های زمانی 60 ثانیه‌ای عملکرد فرمان خودرو را تحت نظر دارد و در صورتی که فرمان بیش از یک دقیقه بدون حرکت باشد، ضمن اعلام هشداری روی نمایشگر خودرو، سرعت خودرو را به مرور کاهش می‌دهد تا کامیون متوقف شود. این ویژگی ایمنی برای مواقعی در نظر گرفته شده که راننده دچار مشکلات بحرانی می‌شود و قادر نیست کامیون را هدایت کند.

دستیار راننده سطح اول ویژگی‌هایی همچون رادار نقطه کور را در خود جای داده است. برای مثال اگر این رادار شی یا خودرویی را در سمت چپ تشخیص دهد و راننده در حال گردش به چپ باشد، وجود خودرو یا شی را به وسیله یک هشدار به اطلاع راننده می‌رساند. سیستم توقف اضطراری دیگر ویژگی این سطح از دستیار راننده است که در صورت تشخیص خطر یک تصادف قریب‌الوقوع، به صورت خودکار کامیون را متوقف می‌کند. چراغ‌های هوشمند که همگام با غروب آفتاب به صورت اتوماتیک روشن می‌شوند، دیگر ویژگی این کامیون ژاپنی هوشمند هستند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران