حراج مرسدس بنز استیو مک ‌کوئین، بنز 300 SEL 6.3 مدل ۱۹۷۲ به قیمت ۳۰۰ هزار دلار

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

شرکت سابقاً کوچک AMG با خودرو مسابقه‌ای رد پیگ شهرت یافت. دلیل اینکه دو نفر از مهندسان مرسدس بنز مدل 300 SEL 6.3 را به عنوان مدل پایه پروژه مسابقه‌ای خود انتخاب کردند، موتور M100 با بلوک چدنی، مجموعه سوپاپ بالا بادامک و سرسیلندرهای آلومینیومی است.

موتور قدرتمند V8 مرسدس بنز 300 SEL 6.3 را به سریع‌ترین سدان تبدیل کرد و جذابیت سرعت باعث شد سلطان خونسردی یکی از ۶،۵۲۶ نسخه تولیدشده از این خودرو را خریداری کند. قیمت ۳۰۰ هزار دلاری حتی برای یک خودروی خاص با شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ۶.۵ ثانیه که خودروهای عضلانی پیش از بحران نفتی را شرمنده می‌کند زیاد است.

این خودرو که توسط حراجی خودروهای اسپرت سان فرانسیسکو به فروش می‌رسد، در سال ۲۰۱۳ توسط شرکت کینله اتومبیل‌ تکنیک ترمیم شده است. اما به جای یک ترمیم کامل که جذابیت کلکسیونی خودرو را خراب می‌کرد، 300 SEL 6.3 دارای همان تزئینات چرمی است که در طی ۸ سال استفاده استیو مک‌ کوئین از این خودرو روی آن قرار داشتند.

این خودرو با کارکرد ۱۳۰ هزار کیلومتری، قابلیت رسیدن به سرعت نهایی ۲۲۰ کیلومتر در ساعت را دارد.

مرسدس بنز 300 SEL 6.3

این خودرو همچنین دارای پخش‌کننده کاست و رادیو بکر مکزیکو، تزئینات چوبی زیبا در سراسر داشبورد، تزئینات فلزی در قسمت‌های مختلف و امکانات مختلف از جمله تهویه مطبوع است. فرمان خودکار، پنجره‌های برقی، سیستم قفل مرکزی پنوماتیک و جعبه‌ دنده چهار-سرعته خودکار دیگر امکانات این خودرو هستند.

این خودرو که در حال حاضر دارای تایرهای ۱۴ اینچی ردستاین اسپرینت کلاسیک ۷۰/۲۰۵ است، با یک سقف کشویی ساخت وباستو و اسنادی که نشانگر مالکیت استیو مک ‌کوئین هستند عرضه می‌گردد. البته احتمال ارائه پیشنهاد ۳۰۰ هزار دلاری برای 300 SEL 6.3 کم است، چون در سال ۲۰۱۵ لی و لزلی کینو نتوانستند این خودرو را پس از رسیدن به بالاترین پیشنهاد ۳۷۵ هزار دلاری به فروش برسانند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران