مرخصی بدون حقوق و کاهش دستمزد، راهکار سانگ یانگ برای زنده ماندن!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

مدت زیادی است که شرکت کره‌ای سانگ یانگ با بحران‌های مالی دست و پنجه نرم می‌کند و تمام تلاش‌ها برای تزریق سرمایه به آن با شکست مواجه شده است. مطابق اخباری که توسط رسانه‌های محلی کره جنوبی منتشر شده، این شرکت ورشکسته از کارکنان خود خواسته است تا با پذیرش مرخصی بدون حقوق و دستمزدی پایین‌تر از گذشته، به فعالیت برای این شرکت ادامه دهند. دلیل اصلی این اقدام سانگ یانگ، کاهش هزینه‌های شرکت عنوان شده است.

سانگ یانگ در تاریخ 21 دسامبر سال 2020 ورشکستگی خود را اعلام کرد. از آن زمان تاکنون تمامی تلاش‌های شرکت برای یافتن خریدار به شکست منتهی شده و اکنون روند بازپرداخت بدهی‌های این شرکت با نظارت دادگاه آغاز شده است.

سانگ یانگ برای کاهش هزینه‌ها و تامین مبالغ ناشی از پرداخت بدهی‌ها، نیمی از پرسنل خود را مجبور کرده تا دو سال مرخصی بدون حقوق را بپذیرند، در حالی‌که نیمه دیگر با دستمزدی پایین‌تر از گذشته و بدون مزایای رفاهی برای دو سال به فعالیت خود ادامه خواهند داد. مطابق آخرین سرشماری، سانگ یانگ 4732 کارمند دارد.

بیش از این اقدام، حقوق مدیران سانگ یانگ در ماه آوریل 20 درصد کاهش یافته بود و اکنون حقوق آن‌ها شامل 20 درصد کاهش دیگر نیز می‌شود. رای‌گیری کارکنان در مورد شرایط ارائه شده سانگ یانگ هفته آینده انجام می‌شود و در صورتی که کارکنان این شرکت به شرایط پیشنهادی سانگ یانگ رای مثبت بدهند، این شرکت طرح تعلیق دو ساله کارکنان به همراه کاهش دستمزد را به دادگاه سئول ارائه خواهد داد.

سانگ یانگ از سال گذشته و به دنبال اعلام ورشکستگی، دچار مشکل در تامین مواد اولیه شده است. بسیاری از تامین کنندگان این شرکت به دلیل عدم پرداخت بدهی‌های گذشته، از عرضه سفارش‌های جدید به این شرکت خودداری می‌کنند. فروش جهانی سانگ یانگ در پنج ماهه نخست سال 2021 میلادی نیز با 19 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو شده است.

منبع: Just Auto

برچسب ها:
نظرات
 
 
 
علیرضا 1400/3/17
سلام وخسته نباشید
البته یه راهکار خیلی خوب میتونه این شرکت رو از ورشکستگی نجات بده و اون آوردن کارخانه سانگ یانگ به ایرانه.

باور کنید یک سال طول نمیکشه که احیا میشه.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران