نفربر جدید ارتش انگلستان معرفی شد، باکسر زرهی 8x8 محبوب ارتش های اروپا

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

ارتش انگلستان آماده است تا نسل جدید خودروهای زره‌پوش باکسر را دریافت کند. این خودروهای زرهی توسط صنایع نظامی رین متال Rheinmetall تولید می‌شوند. وزارت دفاع انگلیس در سال 2018 اعلام کرد که مجدداً به برنامه توسعه نفربر باکسر باز می‌گردد. خودرو زرهی باکسر به عنوان پاسخی به نیاز ارتش انگلستان برای خودرو مکانیزه پیاده نظام طراحی و تولید شده است.

اخیراً ارتش انگلستان اعلام کرد که 500 دستگاه خودرو زرهی باکسر را از صنایع نظامی آلمانی رین متال خریداری کرده است. این ناوگان 2.8 میلیارد پوند (3.9 میلیارد دلار) ارزش مالی دارد و شامل چهار تیپ خودرو فرماندهی، خودرو پیاده نظام، خودرو مهندسی و خودرو امدادی خواهد بود.

قسمت اعظم این ناوگان توسط شعبه انگلیسی رین متال یعنی Rheinmetall BAE Systems Land یا به اختصار RBSL تولید می‌شوند اما تولید نمونه‌های اولیه این نفربر در کارخانه اصلی رین متال در آلمان صورت خواهد گرفت. فرآیند انتقال دانش از کارخانه اصلی به شعبه انگلستان در این مدت انجام خواهد شد.

نفربر باکسر

تحویل نخستین خودروهای باکسر 8x8 از سال آینده آغاز می‌شود و انتظار می‌رود نخستین خودروهای باکسر در سال 2023 آماده خدمت در ارتش انگلستان باشند. برنامه خرید خودرو زرهی باکسر بخشی از تلاش‌های دولت انگلستان برای نوسازی ارتش این کشور است. این برنامه شامل تانک چلنجر 3 و خودرو زرهی آژاکس نیز می‌شود. هم‌اکنون دو خودرو نظامی باکسر و آژاکس و تانک چلنجر 3 در نقاط مختلف انگلستان در حال تولید هستند.

به جز انگلستان، آلمان، هلند و لیتوانی نیز حدود 700 دستگاه نفربر زرهی باکسر را برای ارتش‌های خود خریداری کرده‌اند. استرالیا نیز 211 دستگاه باکسر را در انواع مختلف خریداری کرده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران