نسخه برقی کامیون مرسدس بنز اکتروس به نمایش درآمد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

پس از انجام آزمایشات گسترده، نسخه برقی مرسدس بنز اکتروس آماده ورود به جاده‌ها است. این کامیون که ای اکتروس نام دارد، در تاریخ سی‌ام ژوئن طی یک رویداد دیجیتال به نمایش درخواهد آمد.

در عصری که همه چیز به سمت الکتریکی شدن پیش می‌رود، کامیون ای اکتروس یک خودرو سنگین پیشگام و نوآورانه محسوب می‌شود. داستان اکتروس برقی در سال 2016 آغاز شد، زمانی که برای نخستین بار مدل مفهومی از یک کامیون برقی سنگین را رونمایی کرد. نمونه‌های اولیه اکتروس برقی طی این سال‌ها توسط مشتریان مرسدس بنز مورد استفاده بودند و مرسدس در این سال‌ها بازخورد مشتریان را دریافت کرد.

نسخه‌های آزمایشی بنز اکتروس برقی طی این دوران برای حمل بار در نقاط مختلف مورد استفاده قرار گرفتند. مواد غذایی و فاسد شدنی، لوازم و تجهیزات کارخانه‌ای، حمل زباله و بتن‌ریزی برخی از کاربردهای نسخه‌های آزمایشی اکتروس برقی بوده‌اند.

مطابق نظر رانندگان نسخه‌های آزمایشی، آن‌ها از کاهش صدای وسیله نقلیه و روان بودن آن در مسیرهای مختلف لذت می‌بردند. تجربیات رانندگان در دوره آزمایشی اکتروس الکتریکی نشان داد که کامیون‌های برقی به اندازه کامیون‌های دیزلی قابل اطمینان هستند و برای حمل بارهای مختلف می‌توان به آن‌ها اعتماد کرد. اکتروس برقی در نیمه دوم سال جاری میلادی وارد فاز تولید خواهد شد. تا سال 2039 وسایل نقلیه سنگین در اروپا، آمریکا و ژاپن باید به میزان انتشار آلایندگی صفر برسند و عرضه اکتروس برقی نخستین گام در این راه خواهد بود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران