کامیون مرسدس بنز اکتروس L معرفی شد، تعیین استانداردهای جدید برای حمل و نقل

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

مرسدس بنز اکتروس L، جدیدترین و مجهزترین محصول در خانواده کامیون‌های اکتروس دایملر محسوب می‌شود. این خودرو تجهیزاتی فوق‌العاده برای راحتی مناسب و کار آسان را ارائه می‌دهد.

اکتروس L به چند سیستم دستیار رانندگی جدید مجهز است که نظیر آن را در کمتر خودروی سنگینی تاکنون دیده بودیم. برای مثال Active Sideguard Assist، ترمز خودکار را در هنگام گردش به چپ یا راست فعال می‌کند تا از ایجاد حوادث ناخواسته جلوگیری به عمل آید. سیستم Active Drive Assist 2 نیز ترمز اضطراری خودکار را در خود جای داده که در مواقع لزوم باعث توقف خودرو خواهد شد.

سیستم هوشمند کنترل کروز و انتقال قدرت Predictive Powertrain Control (PPC) یکی دیگر از نوآوری‌های مرسدس بنز اکتروس L‌ است که عملکرد کامیون را نسبت به گذشته بهینه می‌کند. این سیستم توپوگرافی مسیر و علائم جاده را درک می‌کند و از ترمزگیری بی‌دلیل، شتاب‌گیری‌های بیهوده و تعویض دنده‌های غیرضروری جلوگیری می‌کند. با استفاده از این سیستم، اکتروس می‌تواند تا سه درصد در بزرگراه‌ها و اتوبان‌های اصلی و تا پنج درصد در جاده‌های فرعی کمتر گازوئیل بسوزاند.

اکتروس

اکتروس L با سه مدل اتاق به بازار عرضه می‌شود که عبارتند از: StreamSpace ، BigSpace و GigaSpace که بیشترین حجم فضا را در نسخه گیگا در اختیار خواهید داشت. کابین این خودرو به عایق بهبود یافته مجهز است که مانع از ورود و خروج صدا و حرارت از اتاق کامیون خواهد شد. جایگاه راننده نیز برای راحتی بیشتر، 40 میلی‌متر نسبت به مدل قبلی پایین‌تر آمده است.

مرسدس با هدف افزایش راحتی راننده، تجهیزات رفاهی مختلفی را به کابین اکتروس L افزوده است. روکش صندلی‌های شیک، تشک راحت و صفحه لمسی در قسمت استراحت از جمله تجهیزات رفاهی این خودرو هستند که در صورت نیاز، می‌توان با انتخاب گزینه‌های بیشتری به رفاه کابین افزود.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 
هومن 1400/4/3
نمیدونم حکمت ما چی بود ؟ با هر بار دیدن این مدل ماشین ها یه آهی می کشم
فقط یه سوال از خدا دارم گناه ما چی بود ؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران