هوروین EK3 جایزه بهترین طراحی موتورسیکلت‌های برقی در مراسم رد دات دیزاین را کسب کرد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

بازار وسایل نقلیه برقی به یک بازار پررونق تبدیل شده است. با چنین رشدی، به زودی شاهد وسایل نقلیه برقی زیادی در تمام دنیا خواهیم بود. به تازگی شرکت هوروین موتورسیکلت برقی EK3 برنده جایزه بهترین طراحی موتورسیکلت‌های برقی در مراسم رد دات دیزاین را در بازار عرضه کرده است.

شرکت هوروین تیم جدیدی متشکل از عاشقان موتورسیکلت، متخصصان صنعتی و مسابقه‌دهندگان حرفه‌ای از آلمان، چین و اتریش است که با CR6 و CR6 Pro وارد بازار موتورسیکلت‌های برقی سبک شدند. این موتورها با محدوده رانندگی ۱۵۰ کیلومتر، سرعت نهایی ۱۰۵ کیلومتر در ساعت و شتاب ۰ تا ۶۰ کیلومتر در ساعت در ۶ ثانیه مسیر موفقیت هوروین رو هموار کردند. این ارقام به لطف توان ۸.۳ اسب بخار و گشتاور ۱۹۵ نیوتن متر موتور برقی این موتورسیکلت حاصل شده است.

طول EK3 تقریباً ۱.۹ متر، عرض آن ۰.۷ متر، ارتفاعش ۱.۱۳ متر و حداقل فاصله آن از زمین ۱۲ سانتیمتر است. ارتفاع صندلی از زمین ۷۸ سانتیمتر و فاصله بین دو محور ۱.۳ متر است.

هرچه موتور یک وسیله نقلیه برقی بزرگتر باشد، باتری و سیستم مدیریت آن هم باید بزرگتر و هوشمندتر باشد. EK3 از یک باتری ۷۲ ولت ۱۰.۴۴ وات ساعتی ساخت سامسونگ استفاده می‌کند که به راحتی می‌توان آن را به منظور شارژ‌ کردن از جای خودش جدا کرد. اگر یک باتری برای شما کافی نیست، می‌توانید یک باتری دیگر به آن اضافه کنید تا محدوده رانندگی این موتورسیکلت را به ۲۰۰ کیلومتر افزایش دهید. شارژ هر باتری ۴ ساعت طول می‌کشد.

هوروین EK3

ترمزهای هیدرولیک نیروی ترمز را بین دیسک‌های ترمز جلو و عقب توزیع می‌کنند، بنابراین توقف با این موتورسیکلت خیلی سریع و ایمن است. سیستم تعلیق EK3 دارای چهار کمک‌فنر است که باعث می‌شوند به راحتی از سطوح دارای پستی و بلندی عبور کنید.

EK3 دارای امکانات مختلفی است که آن را شیک و کاربردی می‌کنند. چراغ‌های جلو، چراغ‌های عقب و راهنماهای LED، سیستم هشدار ضدسرقت، و یک پورت USB برای شارژ کردن گجت‌ها، از مهم‌ترین امکانات این موتورسیکلت جذاب هستند.

یک نمایشگر بزرگ اطلاعات مناسبی مانند میزان شارژ باطری، سرعت، دنده، محدوده رانندگی و طول سفر را به راننده نشان می‌دهد. همچنین یک ویژگی وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد موتور برقی را با کشیدن انگشت خود روی صفحه نمایشگر روشن کنید.

با قیمت ۵۰۰۰ دلاری، سرعت و گشتاور مناسب برای رانندگی شهری و ظاهر جذاب و مدرن، EK3 یکی از وسایل نقلیه برقی جدیدی است که اگر می‌خواهید استفاده از موتورهای احتراقی را کنار بگذارید باید آن را هم در نظر بگیرید.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران