پاناسونیک سهام خود را در تسلا به فروش می‌رساند

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

پاناسونیک یکی از سهامداران تسلا است که اکنون تصمیم گرفته تا سهام خود در این شرکت را به فروش برساند. مطابق اعلام سخنگوی این شرکت، پاناسونیک کل سهام خود در شرکت تولید ماشین‌های الکتریکی تسلا را به مبلغ 400 میلیارد ین (3.61 میلیارد دلار) در ماه مارس به فروش رسانده است. اعتقاد رسانه‌ها بر این است که مبلغ سرمایه‌گذاری اولیه پاناسونیک در تسلا، 30 میلیون دلار بوده است.

پاناسونیک یکی از تامین‌کنندگان باتری‌های تسلا است و مدیران این شرکت طی سال‌های اخیر همکاری نزدیکی با ایلان ماسک داشته‌اند، با این حال اختلاف نظرهای جدی میان مدیران پاناسونیک و دیگر مدیران تسلا وجود دارد که طی سال‌های گذشته به تنش منجر شده است.

هیدکی یاسودا ، تحلیلگر موسسه تحقیقاتی آس در این مورد گفت: داده‌های رمزنگاری شده بازار اوراق بهادار، قیمت سهام تسلا را در طولانی مدت نشان می‌دهند و به همین دلیل سهامداران متوجه می‌شوند چه زمانی می‌توانند اقدام به فروش سهام کنند.

پاناسونیک سهام تسلا را در سال 2010 و به مبلغ 21.15 دلار به ازای هر سهم خریداری کرد که مجموع سرمایه‌گذاری این شرکت ژاپنی در تسلا را به 30 میلیون دلار رساند. ارزش این سهم در پایان ماه مارس 730 میلیون دلار بود و از آن زمان تا ماه مارس 2021، ارزش آن هفت برابر افزایش یافته است. به نظر می‌رسد تصمیمات و اظهارنظرهای متناقض ایلان ماسک در مورد بیت کوین، علت فروش سهام پاناسونیک در تسلا باشد.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران