اطلاعات ۱.۶ میلیون مشتری مرسدس بنز در ایالات متحده لو رفت

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

مرسدس‌ بنز آمریکا اعلام کرد که "اطلاعات حساس شخصی" تقریباً ۱۰۰۰ مشتری و مشتری بالقوه این شرکت به طور ناخواسته در یک پلتفرم ذخیره‌سازی ابری در دسترس عموم قرار گرفته ‌است.

این شرکت جزئیات زیادی در این باره اعلام نکرده است، اما گفته که یک پژوهشگر امنیتی لو رفتن این اطلاعات را به مرسدس بنز اطلاع داده است.

این خودروساز در حال تحقیق درباره این حادثه است و گفته که احتمالاً این اطلاعات از "۱ ژانویه ۲۰۱۴ تا ۱۹ ژوئن ۲۰۱۷ توسط مشتریان و خریداران علاقه‌مند در وب‌سایت‌های مرسدس ‌بنز و نمایندگی‌های این شرکت ثبت شده است". این شرکت گفته که هیچکدام از سیستم‌های آن‌ها هک نشده و فعلاً هیچ مدرکی مبنی بر سوءاستفاده از این اطلاعات وجود ندارد.

البته این خودروساز خاطر نشان کرده است که این اطلاعات شامل تعداد کمی شماره گواهینامه رانندگی، شماره بیمه، اطلاعات کارت اعتباری و تاریخ تولد مشتریان بوده است. این می‌تواند منجر به سرقت هویتی و سوءاستفاده از کارت‌های اعتباری شود، اما مرسدس گفته که این اطلاعات با یک جستجوی ساده در اینترنت در دسترس نیستند و دسترسی به آن‌ها "نیازمند دانش گسترده درباره برنامه‌های نرم‌افزاری و ابزار خاص" است. این شرکت افزود که این مشکل حل شده است و فروشنده به آن‌ها اطمینان داده که تکرار نخواهد شد.

مرسدس بنز

با این حال، به نظر می‌رسد که در مجموع سوابق ۱.۶ میلیون مشتری لو رفته است. مرسدس گفته که "اکثر این اسناد شامل اطلاعاتی از قبیل نام، آدرس، ایمیل، شماره ‌تلفن و اطلاعاتی درباره خودروهای خریداری شده‌ مشتریان بوده است". با این وجود اطلاعات لورفته ۱۰۰۰ مشتری که در ابتدا به آن‌ها اشاره کردیم حساس‌تر هستند.

مرسدس بنز آمریکا به افرادی که اطلاعات حساس آن‌ها در دسترس عموم قرار گرفته اطلاع‌رسانی کرده است و گفته هر کسی که اطلاعات کارت اعتباری، شماره گواهینامه رانندگی یا شماره بیمه‌اش لو رفته باشد، اشتراک ۲۴ ماهه خدمات نظارت بر کارت‌های اعتباری دریافت خواهد کرد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران