ریماک سهام عمده بوگاتی را از فولکس واگن خریداری می‌کند

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

طبق گزارشات رسانه‌ها، ریماک متخصص خودروهای برقی مستقر در کرواسی می‌خواهد سهام عمده بوگاتی را از فولکس ‌واگن خریداری کند. ریماک قرار است از سال ۲۰۲۲ وارد بازار سهام شود.

طبق گفته میت ریماک مالک اصلی این شرکت، ارزش سهام ریماک می‌تواند در حدود ۵ میلیارد یورو باشد. علاوه بر این، طبق گفته یک نشریه آلمانی و به نقل از افراد نزدیک به این موضوع، این معامله به زودی انجام خواهد شد.

یک سخنگوی پورشه به یک روزنامه آلمانی گفت: "آینده بوگاتی موضوعی است که کل گروه درباره آن تصمیم‌گیری خواهند کرد." یک سخنگوی ریماک گفت که در حال حاضر در حال بررسی گزینه‌های مختلفی هستند و هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است.

انتظار می‌رود فولکس ‌واگن در ابتدا مسئولیت انتقال بوگاتی را به پورشه واگذار کند و سپس پورشه یک سرمایه‌گذاری مشترک با ریماک تشکیل دهد که در آن ریماک ۵۵ درصد از سهام بوگاتی را در اختیار خواهد داشت. پورشه نیر ۴۵ درصد باقیمانده از سهام را کنترل خواهد کرد. با این حال، سهام پورشه در ریماک که در ماه مارس به ۲۴ درصد افزایش یافته بود، ظاهراً تحت ‌تأثیر این قرارداد قرار نگرفته است.

در اواسط سال ۲۰۱۸، پورشه ابتدا ۱۰ درصد از سهام ریماک را خرید و یک سال بعد سهام خود را به ۱۵.۵ درصد افزایش داد. مدتی است که شایعاتی مبنی بر افزایش مجدد این سهام شنیده می‌شود. در سپتامبر سال گذشته یک روزنامه آلمانی گزارش داد که پورشه قصد دارد سهام خود در ریماک را تا ۴۹ درصد افزایش دهد و در عوض فولکس ‌واگن هم بوگاتی را به این شرکت کروات خواهد فروخت.

حالا بالاخره آینده بوگاتی مشخص شده است. به گفته یک نشریه آلمانی، مدیران فولکس واگن و پورشه در این زمینه با میت ریماک به توافق رسیده‌اند. عدم تأیید این توافق توسط مدیران بوگاتی در مولشایم فرانسه کاملاً تشریفاتی است. این قرارداد به زودی امضا خواهد شد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران