استقبال از پیکاپ چینی گریت وال POER در استرالیا، ورود چینی ها به بازارهای بزرگ

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

در گذشته شاهد کپی کردن شرکت‌های خودروسازی چینی از خودروهای برندهای آمریکایی و اروپایی بوده‌ایم، اما برخی از مدل‌های چینی جدید حتی توانایی رقابت با همتایان غربی خود را نیز دارند. شاید عده زیادی از این پیکاپ تراک چینی ساخت شرکت گریت وال موتورز خوششان نیاید، اما به نظر می‌رسد که این مدل محبوبیت زیادی در استرالیا به دست آورده است.

گریت وال POER به طور رسمی در نمایشگاه خودرو چین ۲۰۲۰ به عنوان پیکاپ تراک نسل جدید معرفی شد. این اولین پیکاپ تراک در تاریخچه این شرکت است که از جعبه‌دنده خودکار و فناوری‌های ایمنی پیشرفته بهره می‌برد.

نام POER مخفف کلمات قدرتمند، آفرود، لذت‌بخش و قابل‌اعتماد است و طبق گزارش رسانه‌های استرالیایی، به نظر می‌رسد که GWM POER در حد این نام ظاهر شده است.

این خودروساز چینی حساب زیادی روی قابلیت تطبیق‌پذیری این پیکاپ تراک باز کرده است. کابین بزرگ و صندلی‌های چرمی به اندازه کافی برای استراحت کوتاه در طول سفرهای طولانی راحت هستند، در حالی که خودرو به اندازه کافی بزرگ است تا دوچرخه، چادر یا حتی یک قایق موتوری را با آن جابجا کنید. این خودرو دارای ۴ حالت رانندگی استاندارد/تجاری/ اسپورت/4L) است، پس عملکرد خیلی خوبی در جاده‌های شنی یا گل‌آلود خواهد داشت.

گریت وال POER

فناوری‌های ایمنی پیشرفته یکی از نقاط قوت این خودرو هستند. این پیکاپ تراک دارای دستیار ترمز اضطراری، دستیار بالا رفتن از سربالایی، سیستم کنترل کشش، نظارت بر فشاد باد تایرها، دوربین دید عقب و سنسورهای عقب است. در واقع POER نمره ایمنی ۵ ستاره را از برنامه ارزیابی خودروهای جدید استرالیا دریافت کرده است.

رانندگی خودکار سطح ۲ نوآوری مهم دیگری در این پیکاپ چینی است که ویژگی‌هایی از جمله ترمز اضطراری خودکار، کروز کنترل تطبیقی، نظارت بر نقاط کور و تشخیص علائم ترافیکی دارد.

در کل، طراحی گریت وال POER، فناوری‌های هوشمند و عملکرد آن در آفرود باعث شده تا شهرت زیادی به دست آورد. حال باید دید این شهرت تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران