زره پوش کوچک تاتاموتورز، وسیله‌ای نوین برای حفاظت از مکان‌های کوچک

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

شرکت خودروسازی هندی تاتاموتورز، وسیله نقلیه محافظتی کوچکی را به نام MBPV معرفی کرده است که در نگاه اول چندان کاربردی و مفید به نظر نمی‌رسد. با این حال استفاده از این خودرو کوچک برای نیروهای حراست مراکز خرید ، ایستگاه های راه آهن ، فضای داخلی فرودگاه و سایر مکان های کوچک بسیار کاربردی خواهد بود.

خودروی زرهی MBPV تاتاموتورز به بدنه ضدگلوله مجهز شده و ابعاد کوچکی دارد. موتور این خودرو نیز در مقایسه با وزن و ابعاد آن قدرت کافی را ایجاد می‌کند تا راننده بتواند نسبت به انجام مانورهای ناگهانی در مواقع حساس اقدام کند. MBPV حتی می‌تواند از پله‌ها بالا برود و در صورت نیاز، روی پشت بام نیز قرار بگیرد.

شاید ظاهر MBPV تاتاموتورز جذاب و زیبا به نظر برسد اما سلاح‌های زیادی در این خودرو جای گرفته‌اند. MBPV دارای پورت‌های شلیک است که راننده آن می‌تواند در مواقع لزوم از طریق آن‌ها به سوی هدف شلیک کند. پنجره‌های آن نیز با شیشه‌های ضدگلوله پوشانده شده‌اند و از سرنشین به خوبی حفاظت می‌کنند. قدرت این زره‌پوش کوچک از طریق موتور برقی تامین می‌شود، از این رو حرکت آن سر و صدای زیادی در محیط ایجاد نمی‌کند.

MBPV

تاتاموتورز معتقد است که استفاده از MBPV می‌تواند در موقعیت‌های بسیاری راهگشا باشد. این شرکت به رویدادهایی اشاره می‌کند که طی آن تیمی از تبهکاران در مکانی سربسته محصور شده‌اند و نیروهای ویژه برای ورود به این محل دچار مشکل هستند. اگر چه MBPV تاتاموتورز ظاهر جذابی ندارد اما به نظر می‌رسد وسیله‌ای مفید و کاربردی برای استفاده نیروهای ویژه خواهد بود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران