موضوعات داغ

تصادف تسلا مدل 3 با درخت در حالت اتوپایلوت و باز نشدن کیسه های هوا! + فیلم

عکس مطلب اول

تقریبا مدت زیادی می گذرد که تصادف محصولات تسلا در حالت اتوپایلوت خبرساز نشده بود، اما اخیرا تصادف یک دستگاه تسلا مدل 3 با درخت در چین برای این خودروساز بزرگ آمریکایی دوباره خبرساز شده و مدعی شده اند که این اتفاق زمانی رخ داده که خودرو در حالت اتوپایلوت قرار داشته است.

البته باتوجه به کلیپی که در انتهای همین خبر بارگذاری شده، نمی توان تمام تقصیرات را به گردن سیستم اتوپایلوت تسلا انداخت، زیرا شخص ایلان ماسک و شرکت خودروسازی تسلا بارها اعلام کرده اند که این سیستم کاملا مستقل و خودران نبوده و نیاز به هوشیاری راننده و عکس العمل سریع آنان در شرایط بحرانی دارد.

باتوجه به کلیپ، به خوبی می توان دید که راننده تسلا مدل 3 در جاده نامناسب و سرعت نسبتا بالا در حال استفاده از سیستم اتوپایلوت خودرو است، درحالی که تسلا پیشنهاد می کند از این سیستم در بزرگراه و آزادراه ها استفاده شود که خطر تصادف و پیچ های کمتری برای استفاده از سیستم اتوپایلوت دارد.

در این سناریو حداقل کاری که یک راننده منطقی باید انجام دهد، این است که دستان خود را روی فرمان و پای خود را روی پدال ترمز قرار دهد تا هر زمان شرایط بحرانی شد و اتفاقی غیر منتظره رخ داد، فرصت عکس العمل داشته باشد و حتی یک ثانیه عکس العمل زودتر، می تواند باعث جلوگیری از تصادف شود که متاسفانه در این کلیپ شاهد چنین چیزی نیستیم و راننده با بی احتیاطی کامل هدایت اتومبیل را تمام و کمال در جاده ای باریک و پر از پیج و خم به دستان سیستم اتوپایلوت سپرده است که نتیجه آن را در کلیپ زیر می بینیم.

اما نکته مهم در مورد این تصادف این است که کیسه های هوای این خودرو با وجود شدت تصادف فعال نشده اند و عمل نکرده اند! خوشبختانه حال سرنشینان این تسلا خوب است اما باز نشدن ایربگ های تسلا موضوعی نیست که بتوان براحتی از کنار آن گذشت!

نظرات کاربران

2 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1400/4/16
روشن کردن دوربین قبل از برخورد
و چین! خود دو دلیل بر فیک بودن داستان هست

شرایط جاده رو توصیه های سازنده رو اصلا کاری نداریم
یکی نیست بگه شما که ماشین امریکایی جعل میکنید در چین ( که کلی شون هم فرستادن ایران!) از کجا معلوم که تسلاتون هم هم مثل شورولت و بیوک قلابی هایی که توی چین تاکسی هستند نباشه!

این روزا ادم لوگوی شورولت رو ، روی اسباب بازیهایی میبینه که مشخصا لوگوی MVM رو از روش برداشتن و اونو چسبوندن فرستادن ایران!

وقتی از کانال رسمی خریداری نشه همین میشه دیگه
اگر چین تشریف ببرید اول تصور میکنید اینجا امریکاست!
چون در خیابان فقط برندهای ماشینهای امریکایی میبینید! به سختی چیزی جز امریکایی دیده میشه و این در حالیکه که همشون چینی هستن!

برای کشوری که کرونا رو عامدانه تولید کرده و سالهاست قوانین بین المللی و نقض میکنه و هک و دزدی و مهندسی معکوس! از افتخاراتشه... چنین کارهایی هیچ وقت عواقبی براش نداره
1400/4/16
از ادمین خودرو بانک تقاضا دارم اگه از پیشرفت های ایلان ماسک و تسلا حرفی نمیزنه حداقل از این گزارش های صد من یه غاز که مبنایی هم ندارن و فقط احتمالا ادمین از یوتیوب یا جاهای دیگه دیده نزاره
با تشکر
فیلم بررسی آریزو 6 پرو
فیلم بررسی آریزو 6 پرو
مشخصات فنی خودروهای بازار

مشخصات ماشین مورد نظرتان را جستجو کنید

چه ماشین هایی موتور پراید دارند
چه ماشین هایی موتور پراید دارند
علت دود سفید از موتور ماشین
علت دود سفید از موتور ماشین
تصاویری از تست زمستانی شاسی بلند آفرودی چری جتور T-1 در چین منتشر شد
تصاویری از تست زمستانی شاسی بلند آفرودی چری جتور T-1 در چین منتشر شد
چانگان زیر برند ژوجی را برای توسعه خودروهای الکتریکی راه اندازی می‌کند
چانگان زیر برند ژوجی را برای توسعه خودروهای الکتریکی راه اندازی می‌کند
چانگان UNI-V پلاگین هیبرید با قیمت اولیه ۲۲ هزار دلار در چین
چانگان UNI-V پلاگین هیبرید با قیمت اولیه ۲۲ هزار دلار در چین