دستیابی به کمترین میزان تولید آلایندگی با جایگزینی دوچرخه به جای موتور خودرو +‌ فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

موتور احتراق داخلی یکی از جالب‌ترین قطعات ساخته شده توسط مهندسان است. این پیشرانه‌ با ترکیب دقیقی از قطعات فلزی و واشرها به راحتی می‌تواند انسان‌ها را با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت یا بیشتر جابجا کند. برای اینکه درک کنید این موتورها چه سیستم پیچیده‌ای دارند، این هوندا سیویک را تماشا کنید که قدرتش توسط یک دوچرخه تأمین می‌شود.

ساخت این سیستم نسبتاً ساده است. موتور از کاپوت سیویک خارج شده، اما جعبه‌دنده هنوز در جای خودش قرار دارد. سازندگان چرخ عقب دوچرخه را جدا کرده و چارچوبی برای اتصال آن به خودرو ساخته‌اند. یک تسمه چرخ‌دنده پشتی دوچرخه را به جعبه‌دنده خودرو متصل کرده است.

در نتیجه دو شخصی که روی دوچرخه قرار دارند می‌توانند با پدال زدن توان مورد نیاز خودرو را تأمین کنند. فردی که پشت فرمان نشسته مسئول هدایت و تعویض دنده خودرو است.

این افراد تصمیم گرفتند که با این خودروی خاص به مک‌دونالد محله خودشان بروند. آن‌ها موفق شدند با سرعت ۳.۲ کیلومتر در ساعت حرکت کنند، که آهسته‌تر از میانگین سرعت پیاده‌روی افراد است.

همه به جز راننده از تماشای این دو نفر در حال پدال زدن روی کاپوت خودرو لذت می‌برند، در حالی که رفیق آن‌ها فقط باید خودرو را هدایت کند. طبق معمول همه مردم در خیابان از این خودروی عجیب و غریب فیلم می‌گیرند.

آن‌ها سرانجام به مک‌دونالد می‌رسند و طبیعتاً از داخل خودرو غذای خود را سفارش می‌دهند. پس از این کار آن‌ها تصمیم می‌گیرند به خانه برگردند.

متأسفانه پلیس جلوی آن‌ها را گرفته و خودرو را متوقف می‌کند. اما افسر پلیس که از دیدن این خودرو متعجب شده، به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با پدال زدن به خانه خود برگردند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران