تاریخچه شرکت بنز – از دایملر تا میباخ

معرفی کارل بنز

قبل از بررسی تاریخچه شرکت بنز به معرفی کارل بنز می‌پردازیم فردی که نقشی بسیار مهم در تاریخچه شرکت بنز دارد. کارل بنز در 25 نوامبر سال 1844 در شهر کارلسروهه به دنیا آمد. پدر او در سال 1846 و تنها دوسال بعد از تولد او درگذشت. با این وجود مادرش تمام تلاش خود را کرد که او در مدرسه تحصیل کند و سپس به تحصیل مهندسی مکانیک مشغول شود. کارل بنز جوان بعد از فارغ تحصیلی به سرعت پیشرفت کرد و از یک قفل ساز به یک طراح و سرکارگر کارگاه ارتقا یافت.

در سال 1871 ، کارل بنز با همکاری آگوست ریتر اولین شرکت خود به نام کارل بنز و آگوست ریتر، کارگاه مهندسی را در شهر مانهایم تأسیس کرد. بعد از مدتی کارل بنز متوجه شد که همکارش آگوست ریتر، شریک قابل اطمینانی نیست و مجبور شد سهام او را بخرد و به تنهایی شرکت را اداره کند.

از سال 1878 ، کارل بنز به شدت بر روی یک موتور گازسوز کار کرد تا بتواند رؤیای خود یعنی وسیله‌ای نقلیه بدون اسب را تحقق ببخشد. او پس از تلاش‌های طولانی و طاقت فرسا، موتور را برای اولین بار در شب سال نو در سال 1879 روشن کرد.

بنز در سال ژانویه 1883 با شرکای جدیدی به نام هایماکس رز و فردریش ویلهلم اسلینگر وارد همکاری شد و شرکت جدیدی را تاسیس کردند. در حالی که کارل بنز تلاش می‌کرد تا رویای خود یعنی خودرو را عملی کند، شرکای او چندان با او همراه و موافق نبودند.

کارل بنز

بعد از مدتی کارل بنز در سال 1890 جولیس گانس و فردریش فون فیشر را به عنوان شرکای سرمایه گذار جدید جایگزین رز و اسلینگر کرد. در نهایت در سال 1906 شرکت کارل بنز و پسران را در لادنبورگ تاسیس کرد. در سال 1912 ، کارل بنز از سمت مدیرعاملی استعفا داد و کنترل قدرت را به پسران خود سپرد. او تا آخرین سال‌های زندگیش به عنوان عضو هیئت مدیره فعال بود. این پیشگام تولید اتومبیل در تاریخ 4 آوریل 1929 درگذشت.

معرفی گوتلیب دایملر

یکی دیگر از افرادی که نقشی کلیدی در تاریخچه شرکت بنز دارد گوتلیب دایملر است.گوتلیب دایملر در 17 مارس 1834 در شورندورف به دنیا آمد. او پس از آموزش اسلحه سازی و کار در فرانسه، از سال 1857 تا 1859 در مدرسه پلی تکنیک اشتوتگارت حضور یافت و پس از انجام فعالیت‌های فنی مختلف در فرانسه و انگلیس، در سال 1862 به عنوان طراح در Geislingen شروع به کار کرد.

گوتلیب دایملر در پایان سال 1863 ، به عنوان ناظر در یک کارخانه ماشین آلات در روتلینگن منصوب می‌شود، جایی که بعدها و در سال 1865 با ویلهلم میباخ ملاقات می‌کند. او به مدت ده سال و از سال 1872 به عنوان مدیر فنی تولید در Deutz Gasmotorenfabrik مشغول به کار شد. او پس از اختلاف با مدیر عامل، در سال 1882 شرکت را ترک می‌کند.

دایملر یک کارگاه شخصی را در ویلای خود در شهر کانستات ایجاد می‌کند، تا بتواند بر روی موتور 4 زمانه بنزینی کار کند. در نهایت با همکاری ویلهلم میباخ در سال 1884 موتوری را تولید می‌کند که امروزه با نام ساعت پدربزرگ شناخته می‌شود. ساعت پدربزرگ اولین وسیله‌ای است که در تاریخچه شرکت بنز نقشی حیاتی دارد. این موتور با ویژگی‌هایی مانند حجم و وزن کم، پایه و اساس موتورهای اتومبیل را ایجاد می‌کند.

از آنجایی که انجام آزمایش‌های لازم برای این موتور بسیار هزینه بر بود، دایلمر مجبور می‌شود به دنبال شرکای تجاری باشد. در نهایت در 8 نوامبر 1890 شرکتی به نام "Daimler-Motoren-Gesellschaft" را به همراه شرکای تجاری خود ماکس دوتن هوفر و ویلهلم لورنز تأسیس کرد. اما طولی نمی‌کشد که درگیری آغاز می‌شود زیرا در حالی که داتنهوفر می‌خواهد موتورهای ثابت تولید کند، دایملر ترجیح می‌دهد روی تولید خودرو متمرکز شود.

Daimler-Motoren-Gesellschaf

ابتدا ویلهلم میباخ در سال 1891 به دلیل شرایط غیرقابل قبول قرارداد از شرکت استعفا می‌دهد و در پی روابط پرتنش دایملر با دوتنهوفر و لورنز در نهایت او نیز به عنوان یک سهام دار از شرکت کنار گذاشته می‌شود.

در سال 1895 ، وخامت شرایط اقتصادی باعث راکد شدن توسعه و تولید فنی می‌شود، در نتیجه شرکت DMG جهت احیای مجدد خود در بازگرداندن دایملر و میباخ تلاش می‌کند. هر دوی آنها به شرکت بازمیگردند. میباخ به عنوان مدیر فنی DMG منصوب می‌شود و گوتلیب دایملر در هیئت فنی سمت می‌گیرد و به عنوان بازرس کل هیئت منصوب می‌شود. بازگشت هر دو مرد به DMG موجب یک توسعه و پیشرفت غیرمنتظره برای این شرکت است. گوتلیب دایملر فقط برای مدت کوتاهی از این پیشرفت سریع برخوردار است. وی در 6 مارس 1900 به دلیل بیماری قلبی درگذشت.

معرفی ویلهلم میباخ

اکنون میخواهیم به نقش ولیهلم میباخ در شکل گیری تاریخچه شرکت بنز بپردازیم.در 9 فوریه 1846 در هیلبرون به دنیا آمد. ویلهلم در ده سالگی و به دنبال مرگ پدر و مادر خود یتیم شد. او در حین تحصیل در برودرهاوس و در سال 1864 اولین بار با گوتلیب دایملر آشنا می‌شود و در سال 1890 با همکاری دایملر و دو شریک دیگر به نام‌های مکس دوتن هوفر و ویلهلم لورنز شرکت Daimler-Motoren-Gesellschaft یا به اختصار DMG را تاسیس می‌کند.

میباخ یکی از طراحان اصلی بود اما به علت ناراضی بودن از شرایط قرار داد شرکت را ترک می‌کند. همانگونه که قبل‌تر نیز گفته شد، گوتلیب دایملر و ویلهلم میباخ به دستور فردریک سیمز، صنعتگر انگلیسی، که مذاکره در زمینه کسب و کار صدور مجوز با این شرکت را انجام می‌دهد، در نوامبر 1895 در DMG بازگردانده می‌شوند.

بعد از فعالیت‌ها و نوآوری‌های بیشمار میباخ و دایملر در نهایت میباخ در سال 1907 از DMG استعفا داد و با همکاری پسران خود به تجارت پرداخت او در سال 1929 درگذشت.

شکل گیری شرکت کارل بنز و پسران

اولین قدم در تاریخچه شرکت بنز و تشکیل این کمپانی بزرگ تاسیس شرکت Benz & Co. Rheinische Gasmotoren-Fabrik در سال 1883 توسط کارل بنز و هایمکس رز و فردیش ویلیام اسلینگر به عنوان نماینده فروش بود. با موفقیتی بی نظیر در مدت کوتاهی تعداد کارکنان شرکت 25 درصد رشد کرد و فضای کارخانه هم وسعت پیدا کرد.

شرکت Benz & Co

در حالی که کارل بنز به شدت نسبت به تولید و توسعه موتور اتومبیل جدی است، شریک‌های تجاری او به شکل روزافزونی نسبت به این عمل بدبین هستند. در نهایت رز و اسلینگر از این شرکت جدا می‌شوند و حتی رز با بیان جمله «وقت خود را برای اتومبیل‌های موتوری تلف نکنید» کارل بنز را ترک می‌کند.

جولیوس گانس و فردریش فون فیشر جایگزین شرکای قبلی بنز می‌شوند. پس از این با پیشرفت روز افزون این کمپانی گسترش پیدا می‌کند و در اواخر قرن تبدیل به تولید کننده برتر خودرو در جهان و دومین تولید کننده بزرگ موتور در آلمان می‌شود. پیشرفت این کمپانی مدیون اتومبیل چهار چرخ Velocipede معروف به "velo" که بین سال‌های 1894 تا 1901 تولید می‌شد.

موتور ساعت پدربزرگ

گوتلیب دایملر و ویلهلم میباخ که در حال همکاری با یکدیگر بودند با یک چالش رو به رو می‌شوند اینکه بتوانند موتوری بسازند که قدرت و عملکرد کافی برای حرکت یک وسیله نقلیه را داشته باشد. موتورهای حجیم و سنگین موجود در آن زمان به هیچ وجه امکان و قابلیت نصب شدن بر روی یک وسیله نقلیه یا کاسکه را نداشتند.

این دو مهندس باید نسخه ای بسیار کوچک‌تر و در ابعاد مینیاتوری از موتورهای آن زمان را تولید می‌کردند. بر این اساس دایملر و ویلهلم یک موتور آزمایشی با سیلندری عمودی می‌سازند که به دلیل ظاهر آن «ساعت پدربزرگ» نام گرفت. این موتور حدود یک اسب بخار قدرت داشت و سرعت آن 600 دور در دقیقه بود. بعد از طراحی این موتور آنها بیش از پیش به تولید یک وسیله نقلیه موتوری امیدوار شدند.

اولین موتور سیکلت جهان

بر اساس موتور ساعت پدربزرگ گوتلیب دایملر و ویلهلم میباخ یک موتور تک سلیندری و در ابعاد کوچک‌تر می‌سازند. این موتور برای اولین بار بر روی وسیله ای شبیه به دوچرخه نصب می‌شود. با این کار در واقع آنها اولین موتور سیکلت دنیا را اختراع می‌کنند. در آگوست سال 1885 دایملراین وسیله را با شماره DRP 36423 ثبت اختراع می‌کند.

ثبت اختراع اولین اتومبیل جهان توسط بنز

موفقیت مالی کارخانه که از تولید موتور بنزینی به دست آمد باعث می‌شود تا کارل بنز از نظر مالی تضمین شود و او بتواند با تمرکز بیشتری بر روی رویای خود یعنی اتومبیل کار کند. دقیقا مانند رقیب‌های خود یعنی گوتلیب دایملر و ویلهلم میباخ باید به دنبال راهی برای افزایش دور موتور باشد.

سرعت موتوری که او طراحی کرد 400 دور بر دقیقه است و از کارایی کمتر نسبت به موتور تولید شده توسط شریک او یعنی برخوردار است، اما در حال حاضر قدرت لازم را برای هدایت وسیله نقلیه بدون اسب فراهم می‌کند.

کارل بنز استعداد و هوش سرشار خود را در زمینه تولید این خودرو نشان می‌دهد. او به جای نصب موتور خود در یک وسیله نقلیه موجود، اتومبیل موتور خود را به عنوان یک سازه مستقل یکپارچه طراحی می‌کند. مونتاژ اولیه موتور با سیلندر افقی و چرخ دنده بزرگ و نصب شده به صورت افقی است. بنز وسیله نقلیه ابتکاری خود را با سه چرخ طراحی می‌کند. آزمایش این محصول در اکتبر 1885 آغاز می‌شود.

کارل بنز در 29 ژانویه 1886 درخواست ثبت اختراع را برای این محصول خود را به اداره ثبت اختراع ارائه می‌دهد. این کار بنز نقطه عطفی مهم در تاریخ است.

نقش برتا بنز در پیشرفت کمپانی بنز

میخواهیم به این بپردازیم که برتا بنز چه نقشی در تاریخچه شرکت بنز داشت .برتا و کارل بنز در 20 ژوئیه 1872 با یکدیگر ازدواج می‌کنند. بنز بعدا در خاطرات خود می‌نویسد: با این مرحله، یک ایده آلی است در کنار من است که به طور واضح می‌داند از ریز و درشت از زندگی چه می‌خواهد.

برتا بنز

برتا بنز با حمایتی کامل و همه جانبه از تمام فعالیت‌های همسرش و مشارکت در روحیه پیشگامی او، به نظر می‌رسد که یکی از عوامل اصلی موفقیت کارل بنز است. او اولین کسی است که با یک اتومبیل بنزینی یک مسیر طولانی را رانندگی می‌کند.

در سال 1888 برتا بنز برای اینکه اثبات کند اتومبیل موتوری برای استفاده روزمره کاملاً مناسب و مطمئن است به همراه پسران خود اوژن و ریچارد 100 کیلومتر مسیر را از مانهایم تا پفورزهایم برای دیدار مادرش رانندگی می‌کند. وسیله نقلیه او سومین نسخه از "Patent Motor Car" است که مجهز به چرخ‌های چوبی جامد و موتور قدرتمندتر است.

پنج روز برتا بنز مسیری از طریق برتن، بروخسال و شوتزینگن به مانهایم را رانندگی می‌کند. به این ترتیب منتقدان از قابل اطمینان بودن خودرو آگاه می‌شوند و موتور بنز بر سر زبان‌ها می‌افتد.

اولین اتوبوس جهان با موتوری بنزینی

تاریخچه اتوبوس‌ها با موتور بنزینی به سال 1895 برمیگردد. اولین اتوبوس دنیا به شرکت بنز سفارش داده و تولید شد. البته به دلیل مشکلات آب و هوا و همچنین مشکلات فنی، سرویس دهی اتوبوس از اوایل دسامبر 1895 متوقف شد. با وجود مشکلات مشابه در شرکت دایلمر، این شرکت تا سال 1905 با رشد تقاضا و افزایش تولید موتورهای بنزینی اتوبوس مواجه بود.

اولین کامیون جهان

اولین کامیون جهان توسط شرکت DMG طراحی و تولید شد و در تاریخ 1 اکتبر 1896 به لندن تحویل داده شد. این کامیون به یک موتور 2 سیلندر مجهز بود که 4 اسب بخار قدرت تولید می‌کند و ظرفیت باری با وزن 1500 کیلوگرم را دارد. برخلاف انگستان، کامیون‌ها در ابتدا تقاضای زیادی در آلمان نداشتند. اما با شروع جنگ جهانی اول اوضاع تغییر می‌کند و در سال 1906 ، این وسیله‌های نقلیه با افزایش تقاضا رو به رو می‌شوند. در واقع جنگ جهانی دوم نقطه عطفی در تاریخچه شرکت بنز است.

اولین مرسدس بنز

اولین خودرو معاصر یکی از برجسته‌ترین طراحی‌های میباخ بود. این خودرو زمانی آماده عرضه شد که یک سال از مرگ زودهنگام گوتلیب دایملر گذشته بود و او نتوانست شاهد تحقق آرزویش باشد. رونمایی از اولین مرسدس در "هفته مسابقه خوب" در مارس 1901 با هیجان زیادی همراه بود. این یک وسیله نقلیه سبک وزن و قدرتمند و برجسته‌تر از تمامی اتومبیل‌های قبلی بود. مرسدس 35 اسب بخار قدرت داشت.

اولین بنز

اینجا پایان کار طراحی قدیمی و کالسکه مانند مورد استفاده در ساخت خودرو بود. توسعه این طرح پیشگام و خلاقانه که به عنوان اولین اتومبیل مدرن در نظر گرفته می‌شود، نه تنها به نبوغ ویلهلم میباخ و ابتکار امیل جلینک نیز نسبت داده می‌شود.

نماد ستاره سه پر

موضوعی حائز اهمیت در تاریخچه شرکت بنز نماد این شرکت است.در سپتامبر 1902 DMG مرسدس را به نام خود ثبت اختراع می‌کند. در ژوئن 1909 هر دو ستاره سه پر و چهار پر را به عنوان علائم تجاری ثبت می‌کند. هر دو آرم از نظر قانونی محافظت می‌شوند اما این ستاره سه پر است که در نهایت استفاده می‌شود و یک ستاره سه بعدی رادیاتور جلوی وسایل نقلیه را از سال 1910 به بعد زینت می‌دهد.

با ادغام هر دو شرکت بنز و DMG در ژوئن 1926 ، نام تجاری جدیدی ایجاد می‌شود که عناصر اساسی آرم‌های قبلی را ترکیب می‌کند. در واقع لوگوی فعلی نمایان گر هر دو شرکت بنز و DMG است.

تاثیر جنگ جهانی اول در ادغام دو شرکت

تاثیر جنگ جهانی اول در تاریخچه شرکت بنز بسیار مهم است. دوره پس از جنگ جهانی اول تحت تأثیر تورم و آمار ضعیف فروش و به ویژه کالاهای لوکس مانند اتومبیل‌های سواری است. فقط مارک‌های قدرتمندی که توسط شرکت‌های با ثبات مالی به بازار عرضه می‌شوند قادر به دوام هستند. مشاغل اغلب مجبور به ادغام یا مشارکت می‌شوند.

خط تولید مرسدس بنز

DMG و Benz & Cie که برای سال‌های متوالی رقیب بوده اند در مه 1924 وارد یک کار مشترک شدند. آنها از طریق طراحی‌های هماهنگ، تکنیک‌های تولید، استراتژی‌های خرید، فروش و تبلیغات در آن دوره رکود موفق می‌شوند که دوام پیدا کنند.

فعالیت‌های بازاریابی مشترک مارک‌های مرسدس و بنز در ابتدا توسط شرکتی به نام " Mercedes-Benz Automobil GmbH GmbH" تازه تأسیس انجام می‌شود. تلفیق دو تولید کننده قدیمی خودرو در جهان در ژوئن 1926 و با تأسیس Daimler-Benz AG اتفاق می‌افتد. شرکت جدید اولین سری محصولات دایملر-بنز را از اوایل ماه اکتبر در نمایشگاه اتومبیل برلین 1926 ارائه می‌دهد. این نمایشگاه شاهد رونمایی از اولین مدل‌های مشترک مسافرتی توسعه یافته با نام تجاری جدید مرسدس بنز است.

مدل‌های جدید دارای مارک تجاری جدید - مرسدس استار هستند. این ستاره سه پر، وسایل نقلیه مرسدس بنز را تا امروز با نمادی از کیفیت، نوآوری و شکوه زینت می‌بخشد.

نظرات
 
 
 
Genius 1400/4/18
ژرمن ها میگن"بنز دانش مهندسی ما و ب.ام.و هنر طراحی صنعتی ماست" هیچ چیزی تو جهان خودرو برای یک عشق مهندسی مکانیک بنز نخواهد شد!!!
مسلم 1400/4/20
مطلب مفیدی بود . فقط نام مرسدس از کجا اومده برام سواله؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران