جریمه سنگین به دلیل تبانی فولکس واگن، مرسدس بنز و بی ام و برای دور زدن قوانین گازهای آلاینده

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

اتحادیه اروپا به دلیل تبانی خودروسازان آلمانی در عدم استفاده از کارتل‌های مدرن و کاهش آلایندگی محصولات تولیدی، فولکس واگن و بی ام و را یک میلیارد دلار جریمه کرد. این پرونده که به صورت جداگانه از رسوایی دیزل گیت بررسی می‌شود، تبانی سه شرکت فولکس واگن، مرسدس بنز و بی ام و را در عدم تلاش برای کاهش گازهای آلاینده مورد بررسی قرار می‌دهد.

در جریان رسیدگی به این پرونده، فولکس واگن 594 میلیون دلار و بی ام و 441 میلیون دلار جریمه شدند. بنابر دستورالعمل‌های اتحادیه اروپا، خودروسازان این قاره باید از فناوری افزودنی AdBlue در کارتل‌های خودروها استفاده کنند. این در حالی است که سه غول خودروساز آلمانی در سال 2006 و 2014 با یکدیگر توافق کرده‌ بودند که استفاده از این فناوری را در کارتل‌ها محدود کنند. عدم استفاده از این فناوری به خصوص در خودروهای دیزلی، موجب افزایش گازهای آلاینده خروجی از اگزوز می‌شود که بخشی از رسوایی دیزل گیت به آن مربوط بوده است.

فولکس واگن نسبت به جریمه تعیین شده از سوی اتحادیه اروپا معترض است و اعتراض خود را به دادگاه برده است. این شرکت استدلال می‌کند که تاکنون هیچ مشتری بابت این کارتل‌ها دچار خسارت نشده است و همکاری فنی سه خودرو را نمی‌توان به عنوان نقض قوانین ضد انحصار در نظر گرفت.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران