اتوبوس برقی Iveco برنده جایزه طراحی پاریس شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

اتوبوس برقی ایویکیو ای وی، جایزه طراحی پاریس 2021 در بخش طراحی محصولات - ماشین ها ، وسایل نقلیه و لوازم جانبی را برای ظاهر خارجی خود دریافت کرد. بخش‌های تولید اتوبوس ایویکو Iveco و رنو از سال 1999 در یکدیگر ادغام شده‌اند، بنابراین می‌توان گفت که یک اتوبوس فرانسوی برنده جایزه فرانسوی شده است. در حال حاضر شاسی‌های اتوبوس ایویکو در آلمان و فرانسه به تولید می‌رسند.

با وجود بازگشت مجدد ایویکو به ایتالیا، دفتر طراحی این شرکت در لیون فرانسه مستقر است و به طراحی اتوبوس‌های درون‌شهری ایویکو اشتغال دارد. جدیدترین مخلوق این دفتر، در ایتالیا با نام ایویکو E-Way و در فرانسه با نام Heuliez Elec عرضه خواهد شد.

موتورهای الکتریکی اتوبوس برقی ایویکو 195 کیلووات قدرت تولید می‌کنند و ظرفیت باتری‌ این اتوبوس نیز 360 کیلووات ساعت اعلام شده است. محدوده برد این اتوبوس در سال 2019 برابر با 527 کیلومتر عنوان شد و اکنون نیز به دلیل دریافت جایزه طراحی به شهرت دوچندان دست یافته است. اتوبوس برقی ایویکو E-Way، در حقیقت براساس مدل مفهومی Heuliez Futur در سال 1982 توسعه یافته است.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران