موضوعات داغ

نسخه جدید و تمام برقی لندروور دیفندر تولید می شود، نگاهی به اینیوس گرنادیر

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

تصاویر شاسی‌بلند آفرودی اینیوس گرنادیر برای نخستین بار چند سال پیش منتشر شدند و از این خودرو به عنوان جانشین معنوی لندروور دیفندر یاد شد. این پروژه به دلایلی نامعلوم در سال 2016 متوقف شد و لندروور نیز علاقه‌ای به یادآوری آن ندارد اما پروژه تولید خودرو همچنان توسط طراح و سازنده اصلی پیگیری می‌شود.

پروژه اینیوس گرنادیر توسط جیم راتکلیف خلق شده است، کسی که یکی از طرفداران دوآتشه لندروور دیفندر به شمار می‌رود. پس از رد نسخه اولیه توسط لندروور، او در سال 2017 بخش Ineos Automotive را تاسیس کرد و از آن زمان سخت در تلاش است تا محصول خود را به تولید انبوه برساند. تاکنون 130 نمونه اولیه از این خودرو ساخته شده است که برای تست به نقاط مختلف جهان ارسال شده‌اند. اکنون تصاویری از فضای داخلی این خودرو در رسانه‌های اروپایی منتشر شده است.

اینیوس گرنادیر

بنابر گرفته طراحان اینیوس گرنادیر، آن‌ها برای خلق فضای داخلی خودرو از هواپیما، تراکتور و کشتی‌ها الهام گرفته‌اند. طراحی داخلی این وسایل نقلیه در ابتدا بر پایه کاربری و سپس بر پایه زیبایی قرار دارد، بنابراین با ظاهری نه چندان زیبا و البته کاربردی در فضای داخلی Ineos Grenadier روبرو هستیم.

هنوز جزئیات کاملی در خصوص مدل تولیدی Ineos Grenadier وجود ندارد. مدتی پیش اعلام شده بود که موتورهای این شاسی‌بلند توسط بی ام و تامین خواهند شد و پیشرانه‌های شش سیلندر خطی دیزلی و بنزینی برای این خودرو برگزیده شده‌اند. جعبه دنده اتوماتیک نیز به همراه موتورهای بی ام و ارائه می‌شود، در حالی که سیستم چهارچرخ محرک و قفل دیفرانسیل اجزای جدایی ناپذیر اینیوس گرنادیر خواهند بود.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد