نمایندگی های میتسوبیشی از قدیمی بودن خط تولید این خودروساز شاکی هستند، آینده نامعلوم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

از چند سال پیش تاکنون، خط تولید میتسوبیشی در آمریکا فقط شامل چهار خودرو بوده است. البته اگر اوتلندر پلاگین هیبریدی و میراژ G4 را به عنوان خودروهای مجزا در نظر بگیرید به شش خودرو می‌رسند.

در میان این شش مدل، تنها میتسوبیشی اوتلندر برای سال ۲۰۲۲ به صورت قابل توجهی بهبود یافت، در حالی که نسخه جدیدی از میتسوبیشی اکلیپس کراس در اوایل امسال عرضه شد. میراژ هاچ‌بک و میراژ G4 هم فیس‌لیفت شدند.

خرده فروشان از عرضه نسخه بهبودیافته اوتلندر رضایت دارند، که شاسی آن با نیسان روگ مشترک است. رایان گرمور، رئیس گروه خودرویی اوبرایان در ایلینوی گفته است که اوتلندر جدید زیباترین مدل میتسوبیشی است که طی چند سال‌ گذشته دیده‌اند.

با این حال، فروشندگان در مورد آینده این برند ابراز نگرانی کرده‌اند. البته این نگرانی درباره بقیه خودروهای خط تولید این شرکت به جز اوتلندر و اکلیپس کراس است.

میتسوبیشی اوتلندر 2022

اوتلندر اسپرت هنوز بر روی پلتفرمی ساخته می‌شود که از سال ۲۰۱۱ تاکنون استفاده شده ‌است، در حالی که شاسی میراژ از سال ۲۰۱۴ تاکنون مورد استفاده قرار گرفته است. انتظار می‌رود که مدل‌های فیس‌لیفت تا چند سال دیگر تغییری نکنند. میتسوبیشی اوتلندر پلاگین هیبریدی بر اساس نسل قبلی ساخته شده است و تا زمانی که مدل نسل جدید از راه برسد به عنوان مدل ۲۰۲۲ به فروش می‌رسد.

البته مدل‌های جدیدی برای عرضه وجود ندارند. میتسوبیشی اعلام کرده قصد دارد از پلتفرم رنو برای تولید خودروهای جدیدش استفاده کند، اما آن‌ها در آمریکا عرضه نخواهند شد. اکلیپس کراس پلاگین هیبریدی و نسخه بهبودیافته پیکاپ ترایتون/استرادا نیز چنین شرایطی دارند که در سایر مناطق دنیا به فروش می‌رسند.

فروشندگان این را می‌دانند و گرمور خاطر نشان کرده است که میتسوبیشی در آينده نزدیک به دنبال تولید خودرو بر روی یک پلتفرم جدید نیست.

نظرات
 
 
 
اسی 1400/4/27
خدا برکت بده به ماشین ژاپنی یه عمر ماشینه نامسب منم از ناجار باید کوییک سوار شم از موقعی ایی که خریدم ۸ بار نمایندگی رفتم برای ایراداتش روز اول دینامش سوخت چن روز بعد مشگل بلبرینگ داشت مشگل دیسگ جلو داشت مشگل کالیپر داشت ولی ماشین ژاپنی یهدعمر کار میکنه اونا دروست کارن تو ایران دل سوز نیست متاسفانه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران