مالیات خودروهای با قیمت بیش از یک میلیارد تومان تعیین شد + جدول

موضوع اخذ مالیات از املاک و خودروهای لوکس به مراحل نهایی خود رسیده است و اکنون مبلغ مالیات خودرو با قیمت بیش از یک میلیارد تومان توسط نمایندگان مجلس تعیین شده است. براساس دستورالعمل مجلس، تمامی افرادی که مالک خودروهای سواری و وانت دوکابین با پلاک شخصی و قیمت بیش از یک میلیارد تومان باشند، بایستی مبلغی را به عنوان مالیات سالانه پرداخت کنند. این مالیات شامل خودروهای در تملک فرد و فرزندان کوچکتر از 18 ساله او می‌شود. در جدول زیر می‌توانید نرخ مالیات خودرو براساس قیمت به شرح زیر است:

جدول قیمت مالیات خودرو با قیمت بیش از یک میلیارد تومان:

محدوده قیمت خودرومیزان مالیات
تا یک و نیم میلیارد توماننسبت به مازاد یک میلیارد تومان، یک درصد
تا سه میلیارد توماننسبت به مازاد یک میلیارد تومان، دو درصد
تا چهار و نیم میلیارد توماننسبت به مازاد یک میلیارد تومان، سه درصد
بیش از چهار و نیم میلیارد تومانچهار درصد

نظرات
 
 
 
علی 1400/4/23
چه فایده وقتی فروشنده عین همین مبلغ رو میکشه رو قیمت ماشین و از خریدار میگیره؟
مصطفی 1401/5/2
فاصله 1.5 میلیارد تا3میلیاراضافه شدن یک درصد میباش که بسیار غیر کارشناسی میباشد چنانچه پنجاه هزار تومان بیشتراز 1.5 میلیارد یک درصد به مالیات اضافه میشودبعبارت ریگرباید چندمیلیون تومان صرفا برای اضافه شدن پنجاه هزار تومان مبلغ چند میلیون تومان اضافه پرداخت کندایا این منطقی است یابدون مطالعه میباشد

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران