تبلیغ ابزار باز کننده قفل درب خودرو توسط یک یوتیوبر، موضوعی نگران کننده برای امنیت خودروها + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

اگرچه کلیدهای خودرو پیچیده‌تر از کلیدهای خانه به نظر می‌رسند، اما روش کارکرد آن‌ها خیلی مشابه است. حالا به وسیله یک ابزار مخصوص می‌توان درهای خودرو را به راحتی باز کرد. این ابزار حاصل ترکیب یک اهرم و یک گراف است که به باز کردن قفل کمک می‌کند.

به تازگی مجری یک کانال یوتیوبی این قفل بازکن‌ها را عالی توصیف کرده است. در حالی که سایت فروشنده ادعا می‌کند که آن‌ها به راحتی قفل‌ها را باز می‌کنند، چون این ابزار به طور خاص برای قفل‌های خاص ساخته می‌شوند و شکل کلید را کپی می‌کنند تا گرد و غبار و چیزهای دیگری که ممکن است جلوی باز کردن قفل را بگیرند را از بین ببرند.

در نتیجه مجری این کانال یوتیوبی توانست درب یک شورلت سیلورادو ۲۰۱۳، یک نیسان ماکسیما ۲۰۱۸ و یک بی ام و سری ۳ مدل ۲۰۱۳ را در عرض چند ثانیه باز کند. در ویدیویی که این قفل بازکن معرفی می‌شود، مجری برنامه می‌گوید حتی کسانی که با باز کردن قفل آشنایی ندارند، با استفاده از این ابزار می‌توانند به راحتی قفل‌ها را باز کنند.

این بسیار نگران‌کننده است. در نهایت مجری قفل خودروی خودش که یک فورد اکسپلورر ST است را با این ابزار باز می‌کند. درست مانند سایر قفل‌ها، قفل درب اکسپلورر نیز در عرض چند ثانیه به راحتی باز می‌شود. خوشبختانه، دزدگیر خودرو به صدا درمی‌آید، اما این باعث نمی‌شود که خیال ما از گذاشتن اشیای باارزش در خودروی خودمان راحت باشد.

اگرچه مجری می‌گوید که این ابزار در صورتی که کلیدهای خود را گم کرده باشید یا داخل خودرو جا مانده باشند دسترسی به خودرو را آسان می‌کند، اما نمی‌تواند خودرو را روشن کند چون تراشه لازم برای این کار را ندارد. بنابراین حداقل می‌توانیم از این لحاظ نفس راحتی بکشیم.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران