کارخانه ام جی در پاکستان به بهره‌برداری می‌رسد، مهاجرت سرمایه‌گذاران خارجی به کشورهای همسایه

بنابر اعلام شعبه ام جی در پاکستان، خط تولید این برند تقریبا آماده شده است و به زودی ام جی در پاکستان صاحب یک کارخانه خواهد شد. این کارخانه با همکاری مهندسان چینی شرکت سایک موتور و مهندسان پاکستانی ساخته شده و با وجود تحقیقاتی که علیه این شرکت در جریان است، آن‌ها همچنان به پیشرفت خود امیدوار هستند.

شرکت ام جی پاکستان به دلیل کمبود فاکتور برای کالاها و خدمات دریافت شده تحت تعقیب قضایی قرار دارد. با این حال آن‌ها امیدوار هستند با ساخت کارخانه ام جی پاکستان، گام بزرگی در جهت ارتقا صنعت خودرو این کشور بردارند.

مطابق اطلاعات منتشر شده از سوی سایک موتور، مدل‌های ام جی 5، ام جی 6، ام جی 3، ام جی RX8 و ام جی Extender در خط تولید این شرکت واقع در پاکستان به تولید خواهند رسید و به نظر می‌رسد پاکستان به هاب منطقه‌ای ام جی برای تولید و صدور خودرو تبدیل خواهد شد. بدیهی است که سایک موتور سرمایه‌گذاری در پاکستان را نسبت به ادامه سرمایه‌گذاری در ایران امن‌تر ارزیابی کرده است که این مساله نشان دهنده افت جایگاه ایران در جذب سرمایه‌های خارجی است.

ام جی پاکستان

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که روزگاری نه چندان دور، محصولات ام جی در شرکت آذویکو به تولید می‌رسیدند اما بازگشت تحریم‌های بین‌المللی، سبب کوچ بسیاری از خودروسازان شد و سایک موتور نیز بازار ایران را ترک کرد. گویا جذابیت بازار ایران برای سرمایه‌گذاری نزد خودروسازان بین‌المللی به شدت کاهش یافته است و آن‌ها تصمیم گرفته‌اند به جای سرمایه‌گذاری‌های کوتاه مدت و پرریسک در ایران، خطوط تولید خود را در دیگر کشورهای همسایه تاسیس کنند. اتفاقی که در نهایت به ضرر بازار خودرو ایران تمام خواهد شد، چرا که همکاری با خودروسازان بین‌المللی مسیری کارآمد برای انتقال فناوری خودروهای جدید به خودروسازان کشور است.

نظرات
 
 
 
عباس 1400/4/26
قدیم میخواستیم مثال کشور عقب تر از خودمون را بزنیم میگفتیم پاکستان الان چی بگیم😭
اوسا 1400/4/26
وقتی شرکت ام جی از کلاهبرداری اقایون خبر دار میشه چرا آبروی خودشو ببره

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران