تسلا مدل 3، به جمع 10 خودروی پرفروش بازار آلمان در ماه ژوئن اضافه شد + آمار فروش

خودروهای الکتریکی، آن هم اگرعنوان لوکس را با خود یدک بکشند، سخت می توانند به تنهایی در بین پرفروش ترین خودروی بازار یک کشور خارجی قرار گیرند، اما تسلا مدل 3 در کشور آلمان موفق شده خود را به جمع 10 خودروی پرفروش ماه ژوئن برساند و به عنوان یک خودروی تمام الکتریکی، در کنار رقبای موتور احتراقی قرار گیرد.

آمار فروش خودرو در ماه ژوئن 2021 میلادی، نشان از افزایش 24.5 درصدی فروش خودرو نسبت به مدت زمان مشابه در سال 2020 میلادی و رسیدن به آمار فروش خیلی خوب 274 هزار و 152 دستگاهی تنها در عرض یک ماه دارد و همین موضوع باعث شده تا میزان فروش خودرو از ابتدای سال جاری تا پایان ماه ژوئن نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، رشد فروش 14.9 درصدی را تجربه کرده و در مجموع به رقم فروش 1 میلیون و 390 هزار و 889 دستگاهی برسد.

با این حال در مقایسه با میزان فروش 325 هزار و 231 دستگاهی خودرو در ماه ژوئن سال 2019 میلادی، شاهد کاهش 15.7 درصدی فروش خودرو در ماه ژوئن امسال هستیم. در جایگاه نخست لیست، کمپانی خودروسازی فولکس واگن با مجموع فروش 57 هزار و 159 دستگاهی دیده می شود و بعد از آن شرکت خودروسازی BMW با مجموع فروش 21 هزار و 847 دستگاهی و در جایگاه دوم لیست و شرکت خودروسازی آئودی با مجموع فروش 20 هزار و 124 دستگاهی به چشم می خورد.

در ادامه می توانید مروری بر پرفروش ترین برندهای خودروسازی در ماه ژوئن 2021 بازار آلمان داشته باشید.

پرفروش ترین برندهای خودروسازی ماه ژوئن 2021 بازار آلمان

در بین پرفروش ترین خودروهای بازار هم چهار عضو خانواده فولکس واگن موفق به تصاحب جایگاه اول تا چهارم فروش خودرو در ماه ژوئن 2021 شده اند، اما اتفاق جالب حضور تسلا مدل 3 به عنوان یک خودروی تمام الکتریکی در بین 10 خودروی پرفروش ماه ژوئن خواهد بود که توانسته جایگاه نهم پرفروش ترین خودروی بازار آلمان را به نام خود ثبت کند.

در ادامه می توانید مروری بر پرفروش ترین خودروهای فروخته شده در ماه ژوئن 2021 بازار آلمان داشته باشید.

پرفروش ترین خودروهای ماه ژوئن 2021 بازار آلمان

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران