دوربین‌های ترافیکی در روسیه چراغ های خاموش خودروها را جریمه می‌کنند

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

دوربین‌های ترافیکی در دوازده شهر روسیه هم‌اکنون خودروهایی که چراغ جلو آن‌ها خاموش است را جریمه می‌کنند. این طرح ترافیکی از پاییز 2021 آغاز خواهد شد و خودروهایی که در شهرهای مسکو ، توور ، اولیانوفسک ، منطقه ولگوگراد ، کریمه ، کاباردینو-بالکاریا ، کراسنویارسک ، اومسک و ایرکوتسک تردد می‌کنند در صورت روشن نبودن چراغ‌های جلو جریمه خواهند شد.

با توجه به قرارگیری روسیه در عرض‌های بالایی زمین، طول شب‌ها در این کشور از ابتدای ماه سپتامبر افزایش می‌یابد. بنابراین روشن بودن دائمی چراغ‌ خودروها در طول روز تاثیر قابل توجهی بر ایمنی حمل و نقل در روسیه خواهد داشت. از سوی دیگر استفاده از این نرم‌افزار چندان دشوار نیست و اداره‌های پلیس مناطق مختلف روسیه قادر هستند به سادگی از آن استفاده کنند.

جریمه روشن نبودن چراغ‌ خودروها در روسیه معادل 500 روبل است و اگر فرد خاطی این جریمه را در طی مدت 20 روز پرداخت کند، از تخفیف 50 درصدی برخوردار شده و مبلغ جریمه او به 250 روبل کاهش خواهد یافت. پلیس روسیه همزمان در حال کار بر روی تشخیص چهره است تا بتواند جریمه‌های سختگیرانه‌تری برای رانندگان متخلف اعمال کند.

نظرات
 
 
 
Shayan 1400/5/5
از صبح تا شب تو مزرعه در حال کار شخمم
اگر که محصـول نمیده...............................
به من چـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه.
admin 1400/5/6
چراغ های خاموش خودروها را جریمه می‌کنند یا خودروهای چراغ خاموش را جریمه میکند؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران