آیا بحران کمبود تراشه های الکترونیکی در تولید خودرو به ایران نیز می رسد؟

با گسترش مجدد اپیدمی جهانی کرونا، این احتمال وجود دارد که صنعت خودرو ایران با کمبود عرضه مواجه شود زیرا گسترش کرونا منجر به کاهش قابل توجه تولید تراشه‌های خودرو و تامین ناکافی قطعات خودرو شده است. شایان ذکر است تولیدکنندگان مهم خودرو در جهان از جمله تویوتا و فورد مجبور به کاهش تولید شده‌اند. طبق گزارش رسانه‌های ژاپنی، تویوتا به دلیل گسترش کرونا مانع از عرضه سایر قطعات شد و تصمیم گرفت تولید برخی تجهیزات در کارخانه‌های داخلی ژاپن را متوقف کند. سه کارخانه مونتاژ در جنوب شرقی آسیا نیز به دلیل ناکافی بودن قطعات و تراشه‌ها، تولید را متوقف کردند.

همچنین تدارکات حمل و نقل جهانی به دلیل همه‌گیری اپیدمی کرونا بسیار پر ازدحام شده است. کمبود فضای حمل و نقل، و افزایش شدید هزینه‌های تدارکات از نتایج این موضوع است لذا صادرات خودرو چین، ژاپن، کره‌جنوبی و سایر کشورها نیز تحت تأثیر قرار گرفته است.

بنابراین در بازار ایران، برندهایی همچون ام وی ام و یا حتی دیگر برندهای چینی که وابسته به واردات قطعات از چین هستند نیز ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران