موضوعات داغ

۴ دلیل برای اینکه یک اسکوتر برقی نخرید!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

شاید تاکنون برای شما هم پیش آمده باشد که حین تصمیم‌گیری برای خرید یک کالا بر سر یک دوراهی مانده باشید و در این صورت تنها راه برای گرفتن تصمیم نهایی مراجعه به اینترنت است. اگر به تازگی به فکر خرید یک اسکوتر برقی افتاده‌اید، ما در این مقاله معایب آن‌ها را بررسی می‌کنیم تا در مورد تصمیم خود مطمئن باشید. این شما و این ۴ دلیل برای اینکه یک اسکوتر برقی نخرید.

۱. غیرقانونی بودن

البته مالکیت آن‌ها غیرقانونی نیست و می‌توانید بدون هیچ مشکلی در ملک شخصی خودتان از آن‌ها استفاده کنید، اما جابجایی با آن‌ها در مکان‌های عمومی تقریباً ممنوع است. شما نمی‌توانید از این اسکوترهای برقی در پیاده‌روها و مسیرهای دوچرخه‌سواری استفاده کنید. البته می‌توان از آن‌ها در خیابان استفاده کرد، اما برای این کار باید بیمه، گواهینامه مخصوص و تجهیزات ایمنی مناسبی داشته باشید که فراهم کردن‌ آن‌ها برای یک اسکوتر برقی تقریباً غیرممکن است.

۲. ایمن نبودن

اسکوترها به دلیل ظاهر خودشان ایمنی مناسبی را فراهم نمی‌کنند. با اینکه سرعت نهایی اسکوترهای برقی تقریباً ۲۵ کیلومتر در ساعت است، اما برخی از آن‌ها ۸۰ کیلومتر در ساعت سرعت دارند که ریسک استفاده از آن‌ها در خیابان یا پیاده‌رو را بالا می‌برد.

اسکوتر برقی

همچنین نمی‌توانید آن‌ها را مثل دوچرخه قفل کنید و با خیال راحت به سراغ انجام کارهای روزمره خودتان بروید. احتمال منفجر شدن باتری لیتیوم یونی را هم به این موارد اضافه کنید تا لیست خطرات اسکوتر برقی تکمیل شود. این موارد نه تنها می‌توانند به شما صدمه بزنند بلکه برای سایر عابران هم خطرناک هستند.

۳. مسئله انرژی پاک

آینده در اختیار خودروهای برقی است و اگرچه اسکوتر برقی از بنزین استفاده نمی‌کند، اما آیا برقی که باتری‌های آن را شارژ می‌کند باعث آلودگی هوا نمی‌شود؟ باتری‌های این اسکوترها لیتیوم یونی و پر از موادی هستند که در آفریقای جنوبی استخراج می‌شوند و با کامیون‌ها و کشتی‌هایی که از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌کنند به چین، آمریکا و اروپا منتقل می‌شوند. و وقتی عمر باتری‌ها تمام می‌شود چه اتفاقی برای آن‌ها می‌افتد؟

۴. آسیب رساندن به سلامتی

قطعاً جابجایی با اسکوترها نسبت به استفاده از خودرو فواید بیشتری دارد، اما باعث می‌شود مسیرهایی که قبلاً با پای پیاده یا با دوچرخه طی می‌کردید را با اسکوتر طی کنید که ممکن است در طولانی‌مدت باعث افزایش وزن شما شود. با توجه به اینکه ما در زندگی روزمره خود خیلی کم ورزش می‌کنیم احتمال وقوع این اتفاق خیلی زیاد است.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد