مسابقه طناب کشی بین تسلا مدل S و تانک! + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

در کنار سایر اتفاقات عجیبی که این روزها دنیا را احاطه کرده‌اند، نبرد کشش یک خودرو و یک تانک نیز ممکن است برای مخاطبان جذاب باشد. تسلا مدل S با وزنی در حدود 2495 کیلوگرم خودرو کوچک نسبتا سنگینی محسوب می‌شود، اما این وزن در مقایسه با یک تانک 9 تنی سنگین به نظر نمی‌رسد.

البته از نظر تعاریف امروزی، وسیله نقلیه رقیب تسلا یک تانک محسوب نمی‌شود بلکه CVRT نام دارد که کوتاه شده عبارت خودرو رزمی برای عملیات شناسایی است و به عنوان یک وسیله نقلیه زرهی سبک ایفای نقش می‌کند. در کمال تعجب تردد این تانک سبک در آمریکا قانونی است و بنابراین با وسیله عجیب دیگری مواجه هستیم که اجازه تردد در جاده‌های ایالات متحده را دارد.

از آنجایی که این تانک سبک ساخت انگلستان است، از پیشرانه 4.2 لیتری شش خطی ساخت جگوار استفاده می‌کند. بنابراین نبرد کشش این دو وسیله نقلیه را می‌توان رقابت تسلا مدل S‌ و جگوار XJ6 قدیمی دانست. طبیعی است که پیروزی قاطع در انتظار تانک سبک انگلیسی است اما تسلا مدل S نیز به عنوان رقیبی جدی تمامی تلاش خود را به کار می‌گیرد.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران