پیچ مرگ برای تسلا: تصادف چندین خودروی تسلا در یک نقطه مشخص بدلیل باگ سیستم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

کاربر ردیت، BBFLG، یک پست در این رسانه اجتماعی به اشتراک گذاشت که در تلاش برای کسب اطلاعات و مشاوره بود. او در 25 جولای هنگام استفاده از تسلا مدل X LR پلاس 2020 خود با سیستم تماما خودران در جاده نورث ساید درایو، دره یوسیمیتی، کالیفرنیا تصادف کرد. افراد حاضر و مردم محلی به او گفتند که سه تسلا دیگر نیز قبلاً در چنین مکانی تصادف کرد‌ه‌اند.

او مجبور شد با یک یدک کش تماس بگیرد. راننده یدک کش تصاویری از یک تسلا مدل S را به او نشان داد که قبلا در تاریخ 30 ژوئیه در همان نقطه دچار حادثه شده بود. اون با هدف هشدار به تسلا به منظور تعمیر سیستم FSD خودروهای خود، تصمیم به اطلاع رسانی این موضوع در حساب کاربری خود کرد.

او در این پست اظهار داشته است که به این شرکت علاقه مند است و در نظر نداشته که این امر را به رسانه‌ها برساند. ما نیز تمایل داریم که مانند او فکر کنیم و به تصمیم او احترام بگذاریم، اما حقیقت این است که گزارش او مورد توجه همگان قرار گرفت. تسلا به مشتریان خود این امکان را می‌دهد تا فناوری رانندگی خودکار بتا را در جاده های عمومی آزمایش کنند. شرکت‌های دیگر نیز که به دنبال هدف مشابه‌ای هستند، این کار را با مجوز دولت و با به کارگیری رانندگان آموزش دیده، در مسیرهای کنترل شده یا در جاده‌های عمومی انجام می‌دهند. کاربر ردیت نیز آن را در یک پست عمومی ذکر و به اشتراک گذاشت.

BBFLG بیان کرده است که به منظور شکایت از این موضوع با تسلا تماس گرفته است اما تماس و ایمیل‌های او مورد توجه قرار نگرفته است. وی همچنین افزود که تمایل دارد تا آن‌ها این مشکل را برطرف کرده و هزینه و تعمیرات آن را بر عهده بگیرند. او برای بازگشت به تمپی، آریزونا با مدل X خود، مبلغی حدود 2713 دلار هزینه کرده بود.

این فرد مشتری جدید تسلا نیست و قبلاً مالک تسلا ac مدل S P90DL سال 2016 بوده است. همچنین قبل از خرید مدل X LR پلاس 2020 که سومین خودرو الکتریکی خریداری شده او از این برند است، مالکیت مدل X P100DL 2016 را بر عهده داشته است. به عبارت دیگر، او کاملاً به نحوه عملکرد این وسایل نقلیه آگاه است، که این امر راهی برای فرار از اتهاماتی اجتناب ناپذیر همچون مبتدی بودن فرد که تسلا از آن برای سرزنش رانندگان استفاده می‌کند، به شمار می‌رود.

این حادثه در این نقطه از نورث ساید درایو، منطقه‌ای با محدودیت 25 مایل در ساعت (40 کیلومتر در ساعت) رخ داد.

تسلا مدل X

این خودرو حتی با وجود سرعت کم، قرار دادن دست روی فرمان و دوختن چشم به جاده، تمایل به ادامه حرکت در مسیر مستقیم داشت. BBFLG تصویر اصلی تصادف خودرو الکتریکی خود را در ردیت به اشتراک گذاشت و افزود که او کنترل را در دست گرفته، وارد شن شده و به یک تخته سنگ برخورد کرده است.

او با نظرات مختلفی رو به رو شد. برخی از نظر دهندگان بسیار دلسوزانه برخورد کردند، برخی دیگر او را متهم به رانندگی با وضعیت بد کردند. برخی دیگر نیز او را به خاطر اعتماد به وعده‌های تسلا و نخواندن سلب مسئولیت‌های قانونی که تمام تقصیرها را متوجه او می‌کرد، مسخره کردند. یکی از کاربران نیز او را به خاطر قرار دادن این موضوع در قسمتی از ردیت مربوط به خودروهای خودران که تسلا در آن حضور ندارد، مورد تمسخر قرار داد.

اگرچه BBFLG نمی‌خواست این خبر مورد توجه همگان واقع شود، اما امیدواریم این امر به او کمک کند تا پیام خود را به شخصی در تسلا برساند که بتواند آنچه را که دقیقا در آن نقطه از جاده نورث ساید درایو اتفاق افتاده، بررسی کند. این کاربر ردیت همچنین گزارش داد که ماشین او در هنگام حرکت، ماه را به عنوان چراغ زرد شناسایی می‌کند و مدام سعی در کاهش سرعت و توقف دارد. ما قبلاً در مورد این موضوع با دیدگاه تسلا صحبت کرده‌ایم. ظاهراً این امری دیگر در فهرست کارهای این شرکت برای FSD قرار دارد.

نظرات
 
 
 
Shayan 1400/5/17
بکشین بیرون از تسلا خداوکیلی
تسلا بهترین خودرو ساز دنیاس و ماشیناش حرف نداره حالا یه چنتا باگ سیستمی هم داشته باشه چیزی از ارزشهاش کم نمیشه
علی 1400/5/17
یا ابلفض این دیگه چه باگیه ؟!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران