فرانسه با رادارهای پیشرفته خودروهای پر سر و صدا را جریمه می کند

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

قوانین سختگیرانه رانندگی در فرانسه مشهور هستند و حال قرار است تا جریمه سر و صدا نیز به این قانون اضافه شود. مطابق بروزرسانی قانون رانندگی فرانسه، از سال 2022 موتورسیکلت‌ها و خودروهای پر سر و صدا در فرانسه جریمه می‌شوند.

نخستین حرکت فرانسه در مسیر جریمه صدا از سال 2019 آغاز شد، زمانی که برخی شهرهای بزرگ این کشور به رادارهای تشخیص صدای آزاردهنده مجهز شدند. این رادارها با استفاده از دوربین و میکروفن معابر اصلی را تحت نظر دارند و پس از حدود دو سال فعالیت آزمایشی، نتیجه بسیار مثبتی را برای خزانه دولت به همراه داشته‌اند.

لازم به ذکر است که اتحادیه اروپا هرساله قوانین مربوط به صدای خروجی وسایل نقلیه را مورد بازنگری قرار می‌دهد و به همین دلیل بسیاری از سوپراسپرت‌های جدید همانند مدل‌های قدیمی پر سر و صدا نیستند. با این حال دولت فرانسه مصمم است با افرادی که خروجی اگزوز را دستکاری می‌کنند به مبارزه برخیزد.

رادارهای ویژه سر و صدا ابتدا در شهرهای نیس و لیون نصب خواهند شد. این رادارها از یک دوربین 360 درجه به همراه چهار میکروفن تشخیص صدا تشکیل شده‌اند و قادر هستند وسایل نقلیه‌ای که بیش از حد سر و صدا تولید می‌کنند را شناسایی کرده و جریمه کنند. اولین جریمه ها قرار است بین اواخر سال 2022 تا اوایل 2023 به دست خاطیان برسد ، بنابراین بسیاری وقت دارند سیستم اگزوز خود را به حالت اولیه بازگردانند.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران