موضوعات داغ

9 شرکت برای خرید سانگ یانگ اعلام آمادگی کردند، آیا این خودروساز کره ای نجات خواهد یافت؟

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

وضعیت نامناسب مالی سانگ یانگ مدتی است که این خودروساز قدیمی کره‌ای را در صدر اخبار خودرویی جهان قرار داده است. پس از صدور فراخوان برای خرید این خودروساز ورشکسته، اکنون چند شرکت بزرگ آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری در سانگ یانگ اعلام کرده‌اند.

روزنامه کره ای Pulse News در گزارشی ادعا کرده که نه شرکت بزرگ از جمله شرکت آمریکایی Cardinal One Motors و تولیدکننده اتوبوس‌های برقی Edison Motors پیشنهادات خود را برای خرید سانگ یانگ ارائه کرده‌اند. متقاضیان خرید سانگ یانگ تا 27 آگوست فرصت دارند تا پیشنهاد خود را برای خرید این شرکت ارایه کنند.

شرکت برنده این مزایده بین 800 میلیارد وون تا 1 تریلیون وون برای خرید سانگ یانگ نیاز خواهد داشت که 390 میلیارد وون آن مربوط به بدهی‌های شرکت سانگ یانگ است. متقاضیان خرید سانگ یانگ باید هزینه‌ای را جهت بررسی دارایی‌های خود پرداخت کنند و از بین 9 متقاضی، تاکنون گروه SM ، ادیسون موتور ، K Pop Motors و Hygen Solution این کار را انجام داده‌اند.

پس از اعلام ورشکستگی هلدینگ NAAH و گمانه‌زنی‌ها در خصوص عدم توانایی کاردینال وان موتور برای خرید سانگ یانگ، گروه SM محتمل‌ترین خریدار سانگ یانگ محسوب می‌شود. گروه SM یک مجموعه قطعه‌ساز بزرگ است که با ذخیره یک میلیارد وون، قدرت خرید شرکت ورشکسته سانگ یانگ را دارد. اکثریت سهام سانگ یانگ از سال 2010 میلادی در اختیار شرکت ماهیندرا بوده است.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد