موضوعات داغ

تصاویر جدید و مشخصات فنی جنسیس G80 اسپرت ۲۰۲۲ منتشر شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

حدوداً یک ماه پیش، جنسیس مدل G80 اسپرت جدید را با انتشار چند عکس و مشخصات فنی محدود رونمایی کرد. شاخه لوکس هیوندای اکنون جزئیات و تصاویر بیشتری را منتشر کرده‌ است که خبر از عرضه این مدل در کره جنوبی می‌دهد. این مدل اسپرت فقط ظاهر تهاجمی‌تری ندارد، بلکه از نظر فنی هم ارتقا یافته است.

به عنوان مثال، سیستم هدایت چرخ‌های عقب که در ماه گذشته به طور خلاصه به آن اشاره شد هندلینگ و شعاع چرخش G80 اسپرت را بهبود می‌بخشد. در سرعت‌های تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت، سیستم هدایت چرخ‌های عقب آن‌ها را در جهت مخالف چرخ‌های جلو می‌چرخاند، در حالی که در سرعت‌های بالاتر در مسیر موافق با چرخ‌های جلو می‌چرخند.

G80 اسپرت سیستم تعلیق اسپرت‌تری با فنرها و کمک‌فنرهای تغییریافته با میرایی متفاوت بر اساس حالت رانندگی انتخاب‌شده دارد. جنسیس همچنین یک حالت اسپرت+ به این مدل اضافه کرده که قابلیت شتاب‌گیری کامل و تعویض دنده سریع را فعال می‌کند.

یکی از ویژگی‌هایی که شاید همه از آن راضی نباشند طراحی صدای فعال است، که صداهای کم تا متوسط موتور را تقویت می‌کند. در واقعG80 صدای موتور جعلی را از طریق بلندگو در داخل کابین منتشر می‌کند تا صدای موتور تهاجمی‌تر از چیزی که هست به نظر برسد.

جنسیس G80 اسپرت

در زیر کاپوت شاهد تغییراتی نیستیم، چون جنسیس مدل G80 اسپرت را در بازار داخلی خود با موتورهای ۲.۵ و ۳.۵ لیتری بنزینی توربوشارژ و ۲.۲ لیتری دیزلی به فروش می‌رساند. موتور بنزینی کوچکتر توان ۳۰۰ اسب بخار و گشتاور ۴۲۲ نیوتن متر تولید می‌کند، در حالی که موتور بزرگتر قابلیت تولید توان ۳۷۵ اسب‌ بخار و گشتاور ۵۳۰ نیوتن متر را دارد.

موتور دیزلی هم توان ۲۰۷ اسب ‌بخار و گشتاور ۴۴۱ نیوتن متر تولید می‌کند. جنسیس G80 اسپرت فقط با جعبه‌دنده ۸ سرعته خودکار عرضه می‌شود در حالی که سیستم تمام چرخ محرک به عنوان آپشنی برای پیکربندی دیفرانسیل عقب استاندارد در دسترس است. مدل آمریکایی احتمالاً با موتور دیزلی عرضه نشود، اما به غیر از آن دقیقاً مشابه نسخه کره‌ای خواهد بود.

رنگ قرمز کاوندیش مانند چرخ‌های ۲۰ اینچی با پرداخت مشکی منحصر به G80 اسپرت هستند. جدیدترین رقیب بی‌ام‌و سری ۵ دارای چراغ‌های جلوی LED استاندارد، همراه با یک جلوپنجره کرومی تیره، پرده‌های هوای چرخ‌های جلو و پنجره‌های کرومی تیره است.

مدل‌های بنزینی G80 اسورت دارای لوله‌های اگزوز دوگانه است، در حالی که نسخه دیزلی آن را زیر سپر عقب پنهان می‌کند. در کابین شاهد استفاده از آلومینیوم و تزئینات چرمی ناپا همراه با پدال‌های فلزی و دیگر امکانات اسپرت هستیم.

جنسیس آمریکا هنوز زمان عرضه G80 اسپرت را اعلام نکرده است، اما انتظار می‌رود به عنوان مدل سال ۲۰۲۲ عرضه شود.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد