موضوعات داغ

فیس‌ لیفت بی ‌ام ‌و iX3 مدل ۲۰۲۲ با جلوپنجره بزرگتر معرفی شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

عرضه کراس‌اوور تمام برقی iX3 تقریباً از دو سال پیش آغاز شده است اما حالا بی ‌ام ‌و تصمیم گرفته است تغییراتی در آن ایجاد کند. به نظر می‌رسد که باواریایی‌ها قصد دارند عضو دوست‌دار محیط زیست خانواده X3 را نیز مثل نسخه‌های بنزینی و دیزلی فیس‌لیفت کنند.

بارزترین تغییر در جلو مشاهده می‌شود، جایی که طراحان بی ‌ام ‌و تصمیم گرفته‌اند جلوپنجره کلیوی را کمی بزرگتر کنند، اما خوشبختانه مثل سایر محصولات این شرکت در بزرگ کردن جلوپنجره زیاده‌روی نکرده‌اند. چراغ‌های جلو هم تقریباً ۱۰ میلیمتر باریکتر شده‌اند و با LEDهای ماتریس تطبیقی استاندارد یا فناوری لیزری آپشنال عرضه می‌شوند.

بی‌ ام ‌و iX3 مدل ۲۰۲۲ که به صورت استاندارد با پکیج M اسپرت عرضه می‌شود دارای چرخ‌های آلیاژهای ۱۹ اینچی یا چرخ‌های آیرودینامیک ۲۰ اینچی است. در مقایسه با X3 30i مرکز ثقل ۷۴ میلیمتر پایین‌تر است، در حالی که وزن به صورت ۴۳:۵۷ در جلو و عقب توزیع می‌شود.

iX3 جدید دارای یک نمایشگر راننده تمام دیجیتالی ۱۲.۳ اینچ و یک نمایشگر لمسی سرگرمی رسانه‌ای به همان اندازه است. بی‌ام‌و با ایجاد تغییراتی در دسته دنده و برخی دکمه‌ها تغییراتی در کنسول مرکزی به وجود آورده است و همچنین تزئینات جدیدی برای صندلی‌های اسپرت ارائه می‌دهد.

هیچ گونه تغییرات فنی در این مدل صورت نگرفته است، پس این کراس‌اوور برقی همچنان دارای یک موتور برقی روی محور عقب است که توان ۲۸۲ اسب بخار و گشتاور ۴۰۰ نیوتن متر تولید می‌کند. شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت iX3 دیفرانسیل عقب ۶.۸ ثانیه و سرعت نهایی آن ۱۸۰ کیلومتر در ساعت است.

مانند مدل قبلی، این مدل هم مجهز به یک باتری ۸۰ کیلووات ساعت است که با ۱۰ دقیقه شارژ سریع ۱۵۰ کیلووات آن می‌توان ۶۲ کیلومتر به محدوده مسافتی اضافه کرد. iX3 مدل ۲۰۲۲ با یکبار شارژ کامل می‌تواند مسافت ۴۶۰ کیلومتر را طی کند.

iX3 جدید در ماه سپتامبر در نمایشگاه بین‌المللی خودرو مونیخ به نمایش گذاشته خواهد شد. قرار است تولید این کراس‌اوور برقی از همان ماه در کارخانه شنیانگ چین برای بازارهای محلی و خارجی آغاز شود.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد