موضوعات داغ

استون مارتین والکری اسپایدر با سرعت نهایی ۳۳۰ کیلومتر در ساعت رونمایی شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

تولید استون مارتین والکری با مشکلات زیادی مواجه شده است. این ابرخودروی برقی که ابتدا در سال ۲۰۱۶ به عنوان AM-RB 001 رونمایی شد، سپس والکری نام گرفت اما تحویل آن به مشتریان هنوز آغاز نشده است. حالا این شرکت اعلام کرده است که علاوه بر نسخه کوپه و مدل مخصوص پیست AMR Pro، این نسخه اسپایدر جدید هم تولید خواهد شد.

نسخه سقف‌باز دارای درهای بال پرنده‌ای کوپه نیست و به جای آن‌ها از درهای پروانه‌ای استفاده شده که مخصوص والکری اسپایدر ساخته شده‌اند. پنل بالایی جداشدنی به منظور تقویت آیرودینامیک والکری اسپایدر نسبت به نسخه اصلی طراحی شده است.

نسخه اسپایدر از همان پیشرانه نسخه کوپه بهره می‌برد، یعنی یک موتور ۶.۵ لیتری V12 که با همکاری کازوورث توسعه داده شده و دور موتور نهایی آن ۱۱۰۰۰ دور در دقیقه است. موتور بنزینی ۱۲ سیلندر بخشی از پیشرانه هیبریدی این ابرخودرو در کنار یک موتور برقی ساخت ریماک است، که باعث می‌شود والکری اسپایدر توان ۱۱۴۰ اسب بخار را تولید کند.

استون مارتین والکری اسپایدر

با حذف دو پنل سقف پلی‌کربناتی از دو طرف، سرعت نهایی والکری اسپایدر به ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت رسیده است، در حالی که سرعت نهایی این مدل با سقف پوشیده ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت است. آمار و ارقامی درباره شتاب این مدل منتشر نشده، اما استون مارتین ادعا می‌کند که خودروی پرچمدارش پرفورمنس خیلی بالایی دارد و می‌تواند رکوردهایی را در پیست بزند که سایر خودروهای جاده‌ای قادر به دستیابی به آن‌ها نیستند.

فقط ۸۵ نسخه از این خودرو تولید خواهد شد و انتظار می‌رود تحویل آن‌ها به مشتریان در نیمه دوم سال آینده آغاز شود. استون مارتین می‌گوید والکری اسپایدر تاکنون مشتریان بیشتری از تعداد در نظر گرفته شده برای تولید به دست آورده است. در همین حال، سریع‌ترین استون مارتین سقف‌باز تا پایان این هفته به صورت خصوصی در پبل بیچ به نمایش گذاشته خواهد شد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد