موضوعات داغ

کامیون هیدروژنی هایزون با برد 400 مایل، اولین آزمایش در آمریکای شمالی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

حمل و نقل با کامیون‌هایی با صفر درصد تولید گازهای گلخانه‌ای در ایالات متحده، از یک هدف دور به واقعیت نزدیک شده است. با پیشرفت فناوری پیل سوختی هیدروژنی و زیرساخت‌های مربوط، بیشتر ارائه دهندگان خدمات لجستیک مایل به استفاده از کامیون‌های هیدروژنی در ناوگان خود هستند.

شرکت سهامی Total Transportation Services (TTSI)، یک شرکت باربری بندری در کالیفرنیای جنوبی است و هدف بلند پروازانه‌ای دارد. این شرکت در نظر دارد که به تولید یک ناوگان با تولید گازهای گلخانه‌ای صفر برسد. این شرکت قبلاً گام‌های مهمی در این راستا برداشته و به تدریج از ناوگان کاملاً دیزلی اولیه به ناوگانی با گاز طبیعی مایع (LNG)، گاز طبیعی فشرده (CNG) و سپس مدل‌های هیبرید تبدیل شده است. گام بعدی، آزمایش کامیون‌های پیل سوختی هیدروژنی را در بر می‌گیرد. به همین دلیل، این شرکت شروع به همکاری با هایزون کرده است.

بر اساس چندین دهه تحقیق این شرکت، هایزون با جدیت تمام در حال توسعه فناوری پیل سوختی نوآورانه خود است. هایزون پس از تحویل موفقیت آمیز کامیون‌های خود به مشتریان در استرالیا، اکنون برای ارائه خدمات به اولین مشتری خود در ایالات متحده آماده است. طبق توافق اخیر با TTSI، این شرکت یک کامیون الکتریکی پیل سوختی سنگین کلاس 8 را برای 30 روز آزمایش در سه ماهه آخر سال 2021 فراهم خواهد کرد.

این کامیون که بر روی شاسی کامیون فریت لاینر کاسکادیا مدل 2022 ساخته شده است، دارای مشخصات قابل توجه‌ای است از جمله برد 400 مایل (643 کیلومتر)، حداکثر قدرت 600 اسب بخار و 82,000 پوند (37,190 کیلوگرم) وزن ترکیبی ناخالص خودرو که مطابق با بار استاندارد TTSI است. علاوه بر این، از ایستگاه سوخت‌گیری هیدروژن عمومی در ویلمینگتون، کالیفرنیا واقع در شهر لانگ بیچ، بهره خواهد برد.

هایزون

به گفته TTSI، کامیون‌های مذکور هر روز بین 18 تا 20 ساعت کار می‌کنند و توانایی حمل بارهای سنگین را دارند، بنابراین انتخاب یک کامیون هیبریدی که بتواند با این شرایط مطابقت داشته باشد، بسیار مهم است و این همان چیزی است که کامیون‌های هیبریدی هایزون وعده می‌دهند - برد وسیع و استفاده بالا، بدون از دست دادن ظرفیت بار.

در طول این دوره آزمایشی، TTSI بار کاملی را از شهر لانگ بیچ تا ساکرامنتو حمل می‌کند. در اواخر امسال، بین 6 تا 7 اکتبر نیز، از کامیون صفر آلایندگی هایزون در نورکال فلیت آکادمی و اکسپو رونمایی خواهد شد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد