توقف عرضه موتورهای 8 سیلندری مرسدس در آمریکای شمالی، دردسر کبود تراشه به بنز هم رسید

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

اگر طرفدار مدل‌های مرسدس با موتور V8 هستید خبرهای بدی برای شما داریم، چون این شرکت تأیید کرده ‌است که تقریباً‌ تمام مدل‌های سال ۲۰۲۲ آن‌ها را در ایالات ‌متحده عرضه نخواهد کرد.

این خبر در ابتدا در ردیت منتشر شد و سپس مقامات رسمی مرسدس آن را تأیید کردند و گفتند فقط S 580 و میباخ S 580 جزو این مدل‌ها نیستند.

این یعنی بسیاری از مدل‌ها از جمله C، E، GLC، GLE، GLS و G کلاس حداقل به طور موقت در آمریکا عرضه نخواهند شد که برخی از آن‌ها شامل نسخه‌های AMG هم می‌شوند.

مرسدس اطلاعات زیادی درباره این مشکل منتشر نکرده است، اما در بیانیه‌ای گفته است که دلیل آن مشکل تأمین قطعات بوده است. در حالی که این شرکت به جزئیات خاصی اشاره نکرد، اما گفت که اولویت اصلی آن‌ها برای برآورده کردن نیازهای جهانی، خارجی و داخلی و چندین عامل دیگر، از جمله مشکلات در زنجیره تأمین، تأثیر زیادی بر عرضه محصولات در بازارهای مختلف داشته است. این شرکت افزود که در حال تلاش برای رفع این مشکلات است و با نمایندگی‌ها و مشتریان همکاری خواهد کرد تا هرگونه نگرانی و ناراحتی ناشی از تأخیرها را رفع کند.

این بیانیه بسیار مبهم است، اما در آن گفته شده که دلیل اصلی این مشکل بحران تراشه است که بر تولید سایر خودروها نیز تأثیر گذاشته ‌است. بنا بر گزارش‌ها، این شرکت به نمایندگی‌ها گفته است که فروش مدل‌های V8 را متوقف کنند و به مشتریانی که قبلاً چنین مدل‌هایی را سفارش داده‌اند اطلاع بدهند که خودروی آن‌ها در موعد مقرر تحویل داده نخواهد شد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران