بهترین دزدگیر ماشین | بهترین مارک دزدگیر ماشین

ماشین خودرو فقط یک دارایی ساده نیست و قطعا پول بسیاری برای آن پرداخت شده است؛ بنابراین داشتن یک محافظ و دزدگیر مناسب و کاربردی، یکی از موارد ضروری برای محافظت از این همراه همیشگی است. در این مقاله لیستی از بهترین دزدگیر ماشین آورده‌ایم که انتخاب را برای شما راحت‌تر کنیم و بهترین انتخاب را داشته باشید.

مزایای دزدگیر ماشین

در ابتدا مزایای نصب دزدگیر ماشین را برای شما آورده‌ایم که ببینید دقیقا خرید یک دزدگیر چه لزومی دارد؟

از سرمایه خود محافظت کنید: واضح است که هزینه زیادی بابت خرید خودرو پرداخت می‌شود پس باید به بهترین نحو از آن نگهداری کنید. سیستم دزدگیر خودرو یکی از آسان‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش‌ها برای تامین امنیت در برابر سرقت خودرو است.

حق بیمه خود را کاهش دهید: با داشتن یک محافظ مناسب قطعا حق بیمه شما کاهش می‌یابد و با پس‌اندازکردن این مقدار کاهش‌یافته دیگر نگران هزینه‌ای که بابت دزدگیر ماشین می‌پردازید هم نیستید.

آرامش خاطر: نصب یک دزدگیر مناسب روی خودرو علاوه بر حفاظت از آن، خیال شما را هم از بابت سرقت خودرو راحت می‌کند و لازم نیست در هیچ زمانی نگران دزدیده شدن خودرو خود باشید.

بازیابی سریع خودرو پس از سرقت: بیشتر دزدگیرهای ماشین رده‌بالا دارای GPS هستند و در صورت دزدیده شدن، شرکت دزدگیر می‌تواند خودروی شما را ردیابی کند و قطعا پلیس خودرو شما را خیلی زودتر از خودروهایی که این امکانات را ندارند، پیدا می‌کند.

انواع سیستم دزدگیر خودرو

دو نوع اصلی سیستم دزدگیر خودرو داریم که شامل سیستم فعال و منفعل است. این سیستم شامل نحوه کار کردن دزدگیر خودرو شما است. در این دو دسته چند نمونه هشدار و نحوه دسترسی به دزدگیر وجود دارد که البته می‌توانند هم‌پوشانی هم داشته باشند و تعدادی را در فعال و غیرفعال، هر دو، ببینید. در ادامه با این سیستم‌ها کاملا آشنا می‌شوید.

فعال

دزدگیرهای فعال به این دلیل نام‌گذاری شده‌اند که شما باید دزدگیر را پس از خروج از ماشین فعال کنید تا از خودرو شما محافظت کند. این دزدگیرها معمولا به‌وسیله یک کلید فوب یا برنامه تلفن هوشمند قابل فعال‌سازی هستند. این نمونه دزدگیر از این نظر خوب است که کنترل بیشتری روی خودرو دارید و در زمان‌های خاصی مانند بیرون آوردن خریدها یا تلاش برای شستن ماشین، هشدار آن شما را غافلگیر نمی‌کند. اما نکته منفی اینجاست که باید به یاد داشته باشید آن را روشن کنید وگرنه از خودرو شما محافظت می‌شود.

منفعل

این نمونه دزدگیر خودرو بدون نیاز به انجام هیچ کاری خودبه‌خود فعال می‌شود. به طور معمول ماشین باید خاموش شود و همه درهای آن بسته باشند که این دزدگیر کار کند. مزیت این دزدگیر این است که دیگر لازم نیست نگران فعال‌کردن زنگ هشدار باشید. البته بزرگ‌ترین مزیت هم می‌تواند این باشد که بسیاری از شرکت‌های بیمه خودرو برای خرید این دزدگیر تخفیف گذاشته‌اند. مشکل این دزدگیر این است که کنترل کمتری روی آن دارید و ممکن است در موقعیت نامناسبی فعال شود.

دزدگیر شنیداری

دزدگیرهایی که از مدل شنیداری استفاده می‌کنند دارای سنسورهایی هستند که در زمان نیاز فعال می‌شوند. پس از فعال شدن این دزدگیر؛ یک آژیر بلند شروع به سروصدا می‌کند، بوق‌های ماشین بوق می‌زنند و چراغ‌های چشمک‌زن روشن می‌شوند. همه این سروصدا و هیاهو به این دلیل است که توجه بقیه را به خودرو جلب کند و باعث شود کسی به آن نفوذ نکند. تا زمانی که این زنگ هشدار را خاموش نکنید ادامه می‌یابد. درست است که این مدل دزدگیر در متوقف کردن سارقان بسیار موثر است اما ممکن است در زمان‌هایی که اتفاقی و اشتباها روشن شده است، اطرافیان را آزار دهد. این هشدارهای حساس ممکن است در اثر ارتعاشات کامیون بزرگی که از کنار خودرو رد می‌شود یا حتی کوبیدن درب ماشین روشن شوند.

دزدگیر بی‌صدا

روش کار این دزدگیر به این صورت است که اگر دزدی به ماشین شما نزدیک شود، سروصدا نمی‌کند ولی در عوض این هشدار روی تلفن همراه شما به صدا درمی‌آید. این مدل دزدگیر احتمال اینکه شما دزد را دستگیر کنید بیشتر می‌کند؛ زیرا دزد نمی‌داند که هشدار داده شده ولی شما باخبر می‌شوید. نقطه‌ضعف این هشدار زمانی است که شما به خودرو نزدیک نباشید و نتوانید خود را به‌موقع برسانید.

دزدگیر بی‌حرکت

برخی از دزدگیرهای خودرو فراتر از آلارم هشدار عمل می‌کنند. یک دزدگیر بی‌حرکت باعث می‌شود دزد نتواند با خودرو شما دور شود؛ کل موتور و سیستم خودرو خاموش می‌شوند و تا زمانی که کلید زنگ هشدار در منطقه قرار گیرد و کلید خودرو در جرقه‌زن قرار گیرد، خودرو روشن نمی‌شود.

برخی دیگر از این مدل دزدگیر خودروها فرمان ماشین را قفل می‌کنند و برای بازدارندگی بیشتر خطرات خودرو را هم روشن می‌کنند. این روش بسیار بهتر است و برای جلوگیری از سارقان ماهری که به‌سرعت می‌توانند زنگ خطر را غیرفعال کنند روش مناسبی است. البته نکته منفی هم دارد و این است که باید توسط یک فرد حرفه‌ای نصب شود چون مستقیما به سیستم خودرو شما وصل می‌شود.

GPS

GPS جایگزین دزدگیر بی‌حرکت خودرو است که می‌توان آن را ردیابی کرد. این روش سیگنالی به شما و نیروی انتظامی ارسال می‌کند که می‌فهمید خودرو کجا قرار دارد. این بازیابی بسیار مهم و کاربردی است. برخی سارقان می‌توانند سیستم دزدگیر را غیرفعال کنند و حتی خودرو را با خود بکشند که در این صورت GPS کاربردی‌تر می‌شود. اما مشکل این روش این است که بسیاری از فروشندگان دزدگیر خودرو از شما می‌خواهند که برای آن اشتراک ماهیانه پرداخت کنید.

تا اینجا با انواع مدل‌های دزدگیر خودرو آشنا شدید و باتوجه‌به ویژگی‌ها و نکات مثبت و منفی که هرکدام دارند، می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام نوع دزدگیر را برای خودرو خود تهیه کنید. پس از این انتخاب، نوبت به خرید یک دزدگیر باکیفیت و مطمئن می‌رسد که لازم است شما با بهترین مارک دزدگیر ماشین آشنا شوید. در پایان این مقاله می‌توانید بهترین دزدگیر ماشین را برای خودرو خود تهیه کنید و خیالتان از امنیت آن راحت باشد.

بهترین مارک دزدگیر ماشین

Avital

Avital 20 سال است که از معتبرترین و بهترین مارک دزدگیر ماشین است و زیر چتر Directed قرار دارد. سیستم‌های Avital به دلیل قابلیت راه‌اندازی از راه دور مشهور هستند. به‌عنوان‌مثال Avital 3100L 1-Way Car Security System می‌تواند یک سیستم امنیتی ساده و درعین‌حال کامل برای خودرو شما باشد.

Avital

Compustar

Firstech مالک و تولیدکننده محصولات Compustar است. Firstech از سال 1995 به یک تولیدکننده لوازم الکترونیکی خودرو تبدیل شده است. این شرکت در ابتدا در آلاسکا مستقر بود اما دفتر مرکزی آن در سال 2003 به سیاتل منتقل شد. اگر یک دزدگیر بسیار عالی از این مارک معتبر بخواهید، بسته نرم‌افزاری Compustar CS8900-AS All-in-One 2-Way Remote Start + Security با لیستی از ویژگی‌های چشمگیر و منحصربه‌فرد همراه است که می‌تواند شما را کاملا راضی نگه دارد.

Compustar

Viper

سیستم‌های امنیتی ماشین و دزدگیر Viper یکی از محبوب‌ترین سیستم‌هایی است که در سراسر جهان شناخته شده است. این برند به دلیل فناوری و ویژگی‌های نوآورانه‌ای که در محصولاتش به کار می‌برد، شهرت دارد. همچنین مسئول فنی سیستم‌های سازگار با تلفن‌های هوشمند هم است. نام تجاری Viper بخشی از خانواده مارک‌های Directed است. اگر در زمینه امنیت خودرو خود بسیار جدی هستید، یک سیستم رده بالا و قوی می‌خواهید و نیاز به چیزی دارید که خیالتان را کاملا از بابت ماشین راحت کند، Viper 5706V Security Car 2-Way Car with Remote Start System را به شما پیشنهاد می‌دهم. این مورد یکی از دزدگیرهای قوی و عالی این مارک است.

Viper

پایتون

این نام تجاری نیز تحت نظارت شرکت Directed ombrella قرار دارد. پایتون یکی از برندهایی است که دارندگان خودرو وقتی می‌خواهند ویژگی‌های خلاقانه‌ای روی سیستم خو اضافه کنند، با آن آشنا هستند و به آن توجه می‌کنند. البته یکی از گسترده‌ترین شبکه‌های پشتیبانی را هم برای حفاظت از خودروها دارند. اگر به دنبال یک دزدگیر خیلی خوب از این مارک هستید، سیستم امنیتی راه‌اندازی از راه دور Python 5706P LC3 SST می‌تواند یک سیستم قابل‌اعتماد باشد که قطعا از خودروی شما محافظت می‌کند.

پایتون

پس از انتخاب دزدگیر توجه کنید:

در قسمت‌های قبلی بهترین دزدگیر ماشین را به همراه بهترین مارک دزدگیر ماشین به شما معرفی کردیم. اما بعد از انتخاب دزدگیر موردنظر باید به این نکته توجه داشته باشید که سازگاری وسیله نقلیه را در نظر بگیرید. برخی سیستم‌ها سازگاری جهانی دارند و سیستم‌های عمومی دارند که حتی خودتان هم می‌توانید آن را نصب کنید. در غیر این صورت سیستم‌های دیگر نیاز به سیم‌کشی گسترده و ادغام با سیستم خودروی شما دارد. شما هر سیستمی را انتخاب کردید از قبل اینکه با خودروی شما مطابقت داشته باشد را بررسی کنید.

به دنبال سیستمی باشید که با به‌روزرسانی نرم‌افزار نیز پشتیبانی دائم داشته باشد. این کار تضمین می‌کند که سیستم همیشه با خودروی شما سازگار است؛ زیرا خودروساز نرم‌افزار خودروی شما را به‌روز می‌کند.

تقریبا هرکسی می‌تواند سیستم‌های ساده را روی خودروی شما نصب کند و کار خاصی ندارد. حتی سیستم‌هایی که مخصوص مدل خودروی شما باشد هم راحت هستند. اما سیستم‌های پیشرفته کار را پیچیده می‌کنند و نیاز به یک متخصص حرفه‌ای دارند. همچنین کسی که این سیستم را نصب می‌کند، می‌تواند از مخفی بودن سیستم دزدگیر اطمینان داشته باشد که دزد نتواند به‌راحتی آن را پیدا کند و از کار بیندازد.

در نتیجه

در آخر به چند مورد جزئی نیز در خرید دزدگیر ماشین توجه داشته باشید. اینکه خدمات موردنیاز شما را ارائه دهد پراهمیت‌ترین موضوع است. همچنین اگر با گوشی هوشمند شما سازگاری داشته باشد که بسیار بهتر است. امکانات دزدگیری که انتخاب کرده‌اید و سازگاری آن با خودروی خود را کاملا بررسی کنید و سپس خرید خود را نهایی کنید.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران