موضوعات داغ

شاسی بلند جنسیس GV60 معرفی شد، نخستین محصول تمام برقی برند لوکس کره‌ای

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

زیرشاخه لوکس هیوندای از جدیدترین کراس‌اوور خود که یک محصول تمام الکتریکی است، رونمایی کرد. این خودرو جنسیس GV60 نام دارد و براساس پلتفرمی مشترک با هیوندای ایونیک 5 و کیا EV6 ساخته می‌شود. جنسیس قول داده که با تجربه‌ای کاملا جدید از یک خودرو الکتریکی در GV60 روبرو باشیم.

جنسیس GV60 در مدل‌های تک موتوره و دو موتوره در دسترس خواهد بود. مدل تک موتوره پیشرانه‌ای به قدرت 167 اسب‌بخار یا 214 اسب‌بخار دارد و از سیستم انتقال قدرت دیفرانسیل عقب بهره می‌برد. پکیج باتری‌های آن نیز 58 کیلووات ساعت ظرفیت دارند.

مدل‌های قوی‌تر دو موتوره از پیشرانه‌ای به قدرت 301 اسب‌بخار بهره می‌برند و سیستم انتقال قدرت چهارچرخ محرک دارند. پکیج باتری‌های این مدل نیز ظرفیتی معادل 77.8 کیلووات ساعت خواهد داشت.

جنسیس GV60

نکته جالب در خصوص طراحی جنسیس GV60، ورودی هوای نسبتا بزرگی است که برای جلوپنجره این خودرو در نظر گرفته شده و به گفته مسئولان جنسیس، وظیفه خنک‌سازی پکیج باتری‌ها را برعهده دارد. در کابین خودرو نیز چراغ‌های مصنوعی برای گیربکس تعبیه شده‌اند که هنگام خاموش بودن خودرو روشن می‌شوند.

جنسیس GV60 یکی از سه خودرو تمام الکتریکی این برند خواهند بود که در آینده نزدیک وارد بازار اروپا می‌شوند. هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد زمان عرضه و قیمت نهایی این خودرو اعلام نشده است.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد