خودنمایی بوگاتی بولاید ۴.۸ میلیون دلاری با 1824 اسب بخار قدرت!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

بوگاتی دو دستگاه از قدرتمندترین ابرخودروهای خودش را به گردهمایی خودرویی هفته خودرو مونتری Monterey برد، جایی که بولاید Bolide و شیرون سوپر اسپرت توجه همگان را به خود جلب کردند.

به تازگی بوگاتی اعلام کرده است که بولاید یک نسخه تک باقی نخواهد ماند و ۴۰ نسخه از این ابرخودروی جذاب تولید خواهد شد که هر کدام ۴.۷ میلیون دلار قیمت دارند.

بوگاتی بولاید در اکتبر سال گذشته رونمایی شد. این ابرخودرو دارای نسخه بهبودیافته موتور ۸ لیتری چهار-توربوشارژ W16 شیرون است که توان ۱۸۲۴ اسب بخار تولید می‌کند. البته بوگاتی می‌گوید که توان مدل تولیدی ۱،۵۷۸ اسب‌ بخار است، چون به جای سوخت مسابقه‌ای با اکتان ۱۱۰ از بنزین معمولی با اکتان ۹۸ استفاده می‌کند. گشتاور بولاید نیز ۱۶۰۰ نیوتن متر است.

بولاید مخصوص پیست همچنین وزن بیشتری نسبت به نسخه کانسپت دارد. در حالی که نمونه اولیه ۱۲۴۰ کیلوگرم بود، مدل تولیدی ۱۴۵۰ کیلوگرم وزن دارد. بوگاتی هنوز مشخصات فنی این ابرخودرو را اعلام نکرده است، اما قطعاً با ارقام فنی دیوانه‌وار نمونه اولیه یکی نیستند.

شیرون سوپر اسپرت

تماشای بولاید با طراحی بدنه خاص و ترکیب رنگی آبی و مشکی خیلی جذاب است. در این گردهمایی همچنین یک شیرون سوپر اسپرت سبزرنگ به نمایش درآمد، که به تازگی به عنوان نسخه لوکس‌تر شیرون سوپر اسپرت +۳۰۰ رونمایی شده بود. سایر بوگاتی‌های نمایش ‌داده ‌شده در هفته خودرو مونتری یک ویرون سوپر اسپرت، EB110 سوپر اسپرت، و یک تایپ ۵۵ سوپر اسپرت بودند.

نظرات
 
 
 
Alireza 1400/6/1
سلام،
منم اولش فکر میکردم اسمش بولایده، ولی خب توی رونمایی خودشون گفتن بوگاتی بولید! حالا باز شماهم چک کنید، فکر کنم همون بولید باشه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران