چرا خط تولید تویوتا دچار مشکل شده؟ توقف تولید یاریس، کرولا کراس و اتیوس

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

بزرگترین مشکل صنعت خودروسازی جهان طی سال گذشته کمبود چیپ‌های الکترونیکی بوده است، مشکلی که از ابتدای همه‌گیری کرونا دامن‌گیر این صنعت شد. خودروسازانی که در آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی خط تولید دارند، بیشتر از دیگر شرکت‌ها تحت تاثیر کمبود تراشه‌های الکترونیکی قرار گرفتند. پس از جنرال موتورز، هوندا، رنو و فولکس واگن، اکنون این مشکل دامن‌گیر تویوتا شده است.

مطابق گزارش رسانه‌های برزیلی، خط تولید تویوتا در سائوپائولو و پورتو فلیز اکنون به دلیل کمبود چیپ‌های الکترونیکی، تولید تویوتا یاریس، تویوتا کرولا کراس و تویوتا اتیوس را متوقف کرده است. مدیران خطوط تولید تویوتا در آمریکای جنوبی طی ماه‌های گذشته استراتژی‌های موفقی را به اجرا گذاشتند تا از کمبود تراشه جلوگیری به عمل آورند، با این حال مشکل جهانی کمبود چیپ فراتر از توان آن‌ها ظاهر شده است.

خطوط تولید تویوتا برزیل در فاصله 18 تا 27 آگوست تعطیل خواهند بود و کارکنان آن‌ها به مرخصی اجباری فرستاده می‌شوند. این خطوط تولید وظیفه مونتاژ موتور 1.3 لیتری تویوتا اتیوس و دو لیتری تویوتا یاریس و کرولا کراس را برعهده خواهند داشت.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران