موضوعات داغ

رشد فروش قایق های تفریحی گران قیمت در زمان کرونا، آمریکا صاحب یک چهارم ناوگان دریایی جهان

عکس مطلب اول

درحالی که شیوع ویروس کرونا باعث ایجاد بحران های مختلفی در صنایع خودروسازی شده است، به نظر می رسد که شرایط در صنعت قایق های دریایی عالی پیش می رود و نه تنها فروش قایق ها تحت تاثیر شیوع جهانی ویروس کرونا قرار نگرفته و کاهش پیدا نکرده، بلکه فروش آنان در حال افزایش است و بهترین دوران خود را سپری می کنند.

همچون مسابقه تسلیحاتی و فضایی روس ها با آمریکایی ها، در زمینه خرید قایق های تفریحی نیز روس ها و آمریکایی ها در حال رقابت با یکدیگر هستند و بالاترین آمار خرید قایق به این دو کشور تعلق دارد، به طوری که آمریکایی ها یک چهارم ناوگان دریایی جهان را در اختیار دارند.

به طور دقیق تر، مشتریان آمریکایی مالک 23 درصد از ناوگان قایق های بزرگ یا به اصطلاح سوپرقایق های تفریحی هستند و بعد از آن روس ها قرار می گیرند که البته با اختلاف نسبتا زیاد، حدود 9 درصد از این ناوگان را در اختیار دارند.

رشد فروش قایق های تفریحی در بحران کرونا

داده های منتشر شده از فروش و فعالیت قایق های بزرگ، نشان می دهد که امسال بیش از 100 قایق تفریحی به طول بیش از 30 متر فروخته شده است و اگر این روند ادامه داشته باشد، فروش قایق های تفریحی جدید از مرز 200 فروند هم عبور خواهد کرد که از سال 2018 میلادی و قبل از شیوع جهانی ویروس کرونا شاهد چنین رشد فروشی نبوده ایم.

آمارها نشان می دهد که از سه ماهه سوم 2020 میلادی، فروش قایق های تفریحی افزایش چشمگیری پیدا کرده است و دلیل اصلی آن می تواند توجه صاحبان فناوری و صنایع مختلف به این غول پیکرهای تفریحی دریایی پس از شیوع ویروس کرونا باشد.

بنابراین تنها افراد مشهور نیستند که قایق تفریحی اختصاصی خود را خریداری می کنند و صاحبان فناوری و صنایع مختلف نیز برای تفریح و دور ماندن از خطرات کرونا، به سمت قایق های تفریحی اختصاصی خود روی آورده اند.

سال گذشته تعداد 301 فروند قایق تفریحی فروخته شد و امسال تنها تا پایان نیمه اول 2021، تعداد فروش قایق های تفریحی به 233 فروند رسید و با ادامه همین روند، پیش بینی شده است که تا پایان سال جاری میلادی تعداد فروش قایق های تفریحی به بیش از 350 فروند برسد که یک رکورد فروش به شمار می رود.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد