ون جدید مرسدس بنز اسپرینتر معرفی شد؛ قوی‌تر، مدرن‌تر و زیباتر از گذشته

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

مرسدس بنز اسپرینتر یکی از ون‌های مشهور بازار است که در سگمنت ون‌های بزرگ قرار دارد. نسخه جدید این خودرو به تازگی معرفی شده و قرار است تا همراه با نوآوری‌های جدیدی به بازار عرضه شود. این خودرو از نظر فنی ارتقا یافته و اکنون رانندگی ایمن و راحتی را در هر نوع زمین فراهم می‌کند، علاوه برآن ویژگی جدیدی به نام درب تحویل سریع نیز به اسپرینتر افزوده شده است.

نسل جدید مرسدس بنز اسپرینتر با سه مشخصه جدید از نسل‌ قبل متمایز می‌شود که این ویژگی‌ها عبارتند از:‌ موتور جدید، گیربکس جدید و سیستم چهارچرخ محرک. موتور 2.0 لیتری OM که از نسل‌های پیشین اسپرینتر به این خودرو ارث رسیده، اکنون قدرت بیشتری تولید می‌کند و علاوه برآن سر و صدای کمتری نیز از آن شنیده می‌شود. این موتور اکنون با توجه به تیپ انتخاب شده، قدرتی بین 114 تا 190 اسب‌بخار را ارائه می‌دهد.

تمامی مدل‌های اسپرینتر اکنون از گیربکس اتوماتیک 9G-Tronic بهره می‌برند که از خودروهای سواری بنز به این ون آمده است. علاوه برآن می‌توان این ون را با گیربکس شش سرعته دستی نیز سفارش داد. گیربکس اتوماتیک جدید در مقایسه با نمونه‌های قبلی فضای کمتری را برای نصب اشغال می‌کند و علاوه بر آن با پایین نگه داشتن دور موتور، رانندگی آسان‌تر به همراه تولید صدای کمتر را نصیب راننده و سرنشینان خواهد کرد.

مرسدس بنز اسپرینتر

تمامی نسخه‌های جدید مرسدس بنز اسپرینتر از ماه سپتامبر با سیستم چهارچرخ محرک جدیدی به دست مشتریان می‌رسد که نسخه‌ای از سامانه ماژولار خودروهای جدید مرسدس بنز محسوب می‌شود. سیستم چهارچرخ محرک جدید اکنون توزیع و ارسال گشتاور را بهینه‌تر انجام می‌دهد تا کشش بهتر، هندلینگ دقیق‌تر و سر و صدای کمتر را برای مالکان به ارمغان بیاورد.

تمامی این بروزرسانی‌ها موجب شده تا ون اسپرینتر به وسیله نقلیه‌ای با رانندگی ایمن، آرام و راحت تبدیل شود. همچنین اسپرینتر قادر است از هر نوع جاده شهری، بین شهری و آفرودی عبور کند.

طراحی داخلی اسپرینتر نیز نسبت به گذشته ارگونومیک شده است. اضافه شدن در اتوماتیک به همراه سنسور کنترلی در سمت راننده موجب شده تا افرادی که از اسپرینتر برای تحویل بار استفاده می‌کنند، با دردسر کمتری مواجه شوند و در وقت آن‌ها صرفه‌جویی شود. یک سنسور نوری ورود راننده به قسمت بار را تشخیص می‌دهد و در را به طور خودکار باز می‌کند. قفل خودکار اضافه نیز به عنوان آپشن قابل سفارش خواهد بود. وزن ناخالص مرسدس بنز اسپرینتر حدود 5.5 تن اعلام شده است و به زودی در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران