آمار فروش خودرو در ماه آگوست 2021 آمریکا منتشر شد، صدرنشینی مقتدرانه تویوتا + جدول

آمارهای فروش خودرو در ماه اوت 2021 میلادی متاثر از اتفاقات مختلف، دستخوش تغییرات زیادی شده است و شرکت های خودروسازی هنوز هم با کمبود قطعات و ریزتراشه ها دست و پنجه نرم می کنند و اگر این شرایط تا پایان سال حاکم باشد، بازار آمریکا کاهش فروش 17 درصدی را تجربه خواهد کرد.

در این خصوص پیش بینی می شود که مجموع فروش خودرو از 16.9 میلیون دستگاه در سال گذشته، به چیزی حدود 15.7 میلیون دستگاه تا پایان سال برسد، به شرطی که همین شرایط در بازار خودرو حاکم بوده و مشکلات کمبود قطعات و ریزتراشه ها تا پایان سال پابرجا باشد.

شرکت خودروسازی تویوتا با وجود کاهش فروش 2.4 درصدی نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، موفق شده با مجموع فروش 160 هزار و 383 دستگاهی در جایگاه نخست فروش قرار گیرد و فاصله چندین هزار دستگاهی فروش نسبت به شرکت خودروسازی فورد داشته باشد که با مجموع فروش 118 هزار و 189 دستگاهی در جایگاه دوم قرار گرفته است.

در جایگاه سوم نیز شرکت خودروسازی هوندا قرار می گیرد که مجموع فروش 100 هزار و 364 دستگاهی تجربه کرده است. در ادامه می توانید مجموع فروش ماه اوت 2021 برندهای خودروسازی فعال در آمریکا را شاهد باشید.

پرفروش ترین برندهای ماه اوت 2021 آمریکا

شرکت خودروسازی فورد همانند ماه های گذشته، همچنان با کمبود قطعات الکترونیکی دست و پنجه نرم می کند، ولی با این حال خودروی پیکاپ فورد F-150 با مجموع فروش 57 هزار و 321 دستگاه همچنان جایگاه نخست فروش را در اختیار دارد، اما کمبود قطعات الکترونیکی باعث شده تا با اختلاف کمتری نسبت به گذشته شاهد حضور تویوتا راوفور در جایگاه دوم لیست پرفروش ترین خودروهای ماه اوت 2021 آمریکا باشیم که جزییات کامل آن در جدول زیر آمده است.

پرفروش ترین خودروهای ماه اوت 2021 آمریکا

برچسب ها:
نظرات
 
 
 
Arash 1400/6/21
پ کو تسلا؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران