موضوعات داغ

اسپری دریچه گاز چیست و چه کاربردی دارد؟

عکس مطلب اول

استفاده از مکمل‌ها در خودرو و یا عدم استفاده از آن موضوعی است که بارها درباره آن صحبت شده است، تقریباً بیشتر کارشناس معتقدند استفاده از مکمل در خودرو یکی از روش‌های مراقبت از موتور است و مکمل‌ها به شما کمک می‌کنند تا سلامت موتور ماشین برای زمان بیشتر حفظ شود، مخصوصاً اگر مدل ماشینتان قدیمی است یا اینکه مدتی است بلااستفاده باقی‌مانده است.

اما مهم‌تر از بحثی که مطرح شد شناخت مکمل‌ها و استفاده صحیح از آن است و ما در سلسله مطالبی که تهیه‌کرده‌ایم تلاش می‌کنیم آگاهی مصرف‌کنندگان را با معرفی انواع مکمل‌ها افزایش دهیم.

در همین راستا به بررسی انواع مکمل‌ها در خودرو پرداخته‌ایم.

اسپری دریچه گاز GAT

اسپری دریچه گاز GAT

دریچه گاز به دلیل قرار گرفتن در مسیر ورودی هوا به موتور پس از مدتی استفاده از خودرو کثیف شده و دچار جرم‌گرفتگی می‌شود. برای شستشوی دریچه گاز می‌توان از اسپری دریچه گاز GAT کمک گرفت. این اسپری رسوبات و آلودگی‌ها را از ورودی هوای موتور پاک می‌کند و می‌تواند در مسیر خود سوپاپ‌ها را نیز تمیز کند. این مسئله به‌خصوص در خودروهای GDI که سوپاپ‌های آن‌ها مستعد جرم‌گرفتگی بیشتری هستند اهمیت بالاتری دارد.

اسپری شستشوی دریچه گاز GAT با تشکیل یک‌لایه ضد آب می‌تواند از قطعات خودرو در برابر زنگ‌زدگی نیز محافظت کند. از مزایای دیگر این اسپری می‌توان به افزایش طول عمر اجزاى سیستم ورودى هوا و کاهش سایش و اصطکاك قطعات اشاره کرد.

از اسپری شستشوی دریچه گاز GAT می‌توانید در هر سرویس خودرو استفاده کنید. برای این کار باید اسپری را در دریچه گاز درحالی‌که موتور گرم است در فواصل زمانی طبق دستور العمل درج شده بر روی محصول ،اسپری کنید.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد