اکتان بوستر چیست و چه کاربردی دارد؟

اسپری دریچه گاز چیست و چه کاربردی دارد؟ عنوان مطلب پیشین درباره استفاده از انواع مکمل‌ها در خودرو بود، در ادامه امروز به بررسی اکتان بوستر پرداخته‌ایم.

اکتان بوستر GAT

بسیاری از خودروهای مدرن بازار، طوری طراحی‌شده‌اند که برای ارائه بهترین عملکرد خود به سوخت باکیفیت یعنی با عدد اکتان بالاتر نیاز دارند. این خودروها شامل اتومبیل‌های توربو و مجهز به سیستم GDI می‌شود. عدد اکتان به‌طورکلی مقاومت سوخت در برابر مشتعل‌شدن را نشان می‌دهد و هرچه بالاتر باشد یعنی سوخت مرغوب‌تری داریم. در عوض پایین بودن عدد اکتان یعنی توان کم‌تر موتور و مصرف سوخت بیشتر. سوخت اکتان پایین به دلیل اینکه سبب بروز خودسوزی یا اصطلاحاً ناک در موتور خودرو می‌شود، می‌تواند در درازمدت برای موتور خودرو مضر و آسیب‌زننده باشد.

محلول اکتان افزا (اکتان بوستر) GAT طوری طراحی‌شده است که با اضافه کردن آن به باک بنزین خودرو می‌توانید عدد اکتان بنزین را افزایش دهید. (هر قوطی 300 میلی لیتری از این محصول برای باک 45 لیتری کافی است )برای این منظور کافی است تا به ازای هر ۱۵ لیتر بنزین تنها ۱۰۰ میلی‌لیتر از اکتان بوستر GAT را به باک خودرو بریزید تا عدد اکتان بنزین شما تا ۸ واحد افزایش پیدا کند. استفاده از این اکتان بوستر به‌خصوص در مواردی که به بنزین سوپر و مرغوب دسترسی ندارید توصیه می‌شود.

استفاده از محلول اکتان بوستر مزایای دیگری نیز دارد که بین آن‌ها می‌توان به حفاظت از سایش سیت هاى سوپاپ، بهبود عملکرد موتور در لحظه استارت، بهبود عملکرد موتور در زمان افزایش بار، نرم کار کردن موتور در دور آرام، برطرف کردن رسوبات روى سوپاپ‌ها و محفظه احتراق، جلوگیری از رسوب‌گیری سوپاپ‌ها و محفظه احتراق، کاهش آلایندگی موتور و بالا بردن قابلیت اطمینان عملکردی موتور اشاره کرد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران